Ադրբեջանի հերթական ստին պատասխանել է Կարմիր խաչի Ստեփանակերտի գրասենյակը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Ստեփանակերտի գրասենյակում տեղյակ չեն, թե որտեղից է Ադրբեջանի՝ Ընտանիքի, կանանց և երեխաների խնդիրներով զբաղվող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հիջրան Հուսեյնովան հայտարարել, թե իբրև 27 ադրբեջանցի երեխաներ դեռևս գտնվում են գերության մեջ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանն ասել է, որ իրենք չեն տիրապետում նման տեղեկության: «Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ)  Ստեփանակերտի գրասենյակն ընդհանրապես ադրբեջանցի երեխաների գերության մասին տեղեկությունների չի տիրապետում»,- ի պատասխան «Արցախպրես»-ի այդ մասին հնչած հարցադրմանը՝ ասել է Է. Մուսայելյանը:
Հիշեցնենք, որ Հիջրան Հուսեյնովան սույն հայտարարությունն արել է հունիսի 1-ին Ադրբեջանում կայացած ԵԽ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) սոցիալական հարցերի, առողջապահության և կայուն զարգացման հանձնաժողովի նիստի ժամանակ իր ունեցած ելույթում։

Степанакертский офис Красного Креста ответил на очередную азербайджанскую ложь
В степанакертском офисе Международного Комитета Красного Креста не в курсе, на основании чего председатель госкомиссии Азербайджана по вопросам семьи, женщин и детей Хиджран Гусейнов заявил, что якобы 27 азербайджанских детей до сих пор находятся в плену.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня  АРЦАХПРЕСС: Как передает Арцахпресс, сотрудница информационного отдела Карабахской миссии МККК Этери Мусаэлян сказала, что они такой информацией не владеют. “В степанакертском офисе Международного Комитета Красного Креста нет информации о нахождении азербайджанских детей в плену”, ­ сказала она.
1 июня Хиджран Гусейнов сделал заявление во время заседания Комитета по социальным вопросам, здравоохранению и стабильному развитию Парламентской ассамблеи ОБСЕ.