Ադրբեջանի հերթական ստին պատասխանել է Կարմիր խաչի Ստեփանակերտի գրասենյակը
Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) Ստեփանակերտի գրասենյակում տեղյակ չեն, թե որտեղից է Ադրբեջանի՝ Ընտանիքի, կանանց և երեխաների խնդիրներով զբաղվող պետական հանձնաժողովի նախագահ Հիջրան Հուսեյնովան հայտարարել, թե իբրև 27 ադրբեջանցի երեխաներ դեռևս գտնվում են գերության մեջ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԿԽՄԿ Լեռնային Ղարաբաղի առաքելության տեղեկատվության բաժնի աշխատակից Էթերի Մուսայելյանն ասել է, որ իրենք չեն տիրապետում նման տեղեկության: «Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ)  Ստեփանակերտի գրասենյակն ընդհանրապես ադրբեջանցի երեխաների գերության մասին տեղեկությունների չի տիրապետում»,- ի պատասխան «Արցախպրես»-ի այդ մասին հնչած հարցադրմանը՝ ասել է Է. Մուսայելյանը:
Հիշեցնենք, որ Հիջրան Հուսեյնովան սույն հայտարարությունն արել է հունիսի 1-ին Ադրբեջանում կայացած ԵԽ Խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) սոցիալական հարցերի, առողջապահության և կայուն զարգացման հանձնաժողովի նիստի ժամանակ իր ունեցած ելույթում։

The Stepanakert office of ICRC answered another Azerbaijani lie
The Stepanakert office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) does not know on what basis the Chairperson of the State Committee for Family, Women and Children Affairs of Azerbaijan, Hijran Huseynova declared that, allegedly, 27 Azerbaijani children are still in captivity.
STEPANAKERT, JUNE 3 , ARTSAKHPRESS: In an interview with Artsakhpress, the head of Communication Department at ICRC in Karabakh Eteri Musaelyan said that they do not have such information. "The Stepanakert office of the International Committee of the Red Cross (ICRC) does not have information on captivity of Azerbaijani children," said Musaelyan.
Hijran Huseynova has made this statement during the meeting of PACE's Committee on Social Affairs, Health and Sustainable Development held in Azerbaijan on June 1.