Արցախի ՊՆ. Այսօր առավոտյան Արցախում զինծառայող է զոհվել
Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հունիսի 16-ին հակառակորդի կողմից ձեռնարկված նախահարձակ գործողության արդյունքում արձանագրված մահվան ելքով դեպքերից հետո, հունիսի 17-ի առավոտյան ադրբեջանական կողմը հյուսիսային ուղղությամբ դիմել է հերթական սադրանքի, որի հետևանքով ժամը 09.40-ի սահմաններում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1997թ. ծնված Նարեկ Տիգրանի Գասպարյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացարին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության լրատվական ծառայությունից:
«Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսելով կորստյան ծանր վիշտը, իր զորակցությունն է հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու ծառայակիցներին և հավաստիացնում, որ միջազգային համապատասխան կազմակերպությունների անհասցե հայտարարություններից ոգևորված հակառակորդի դարանակալ գործողությունների պատասխանը լինելու է թիրախային և անհամարժեք»,- ասված է ՊԲ հաղորդագրության մեջ:

Following the Azerbaijani aggression on June 16 in the Artsakh-Azerbaijan line of contact which resulted in deaths of three Armenian soldiers, in the morning of June 17, at 09:40, the Azerbaijani forces launched another provocation at the northern direction of the line of contact as a result of which Defense Army soldier Narek T. Gasparyan (born in 1997) was fatally wounded, press service of Artsakh’s Defense Ministry told.
Artsakh Defense Army soldier killed by Azerbaijani fire
STEPANAKERT, JUNE 17, ARTSAKHPRESS: “The Artsakh Defense Ministry shares the grief of the loss and extends its condolences to the family, relatives and co-servicemen of the killed soldier.
The Ministry assures that the response to the provocative actions of the Azerbaijani side, which is inspired by unaddressed statements of the respective international structures, will be targeted and disproportionate”, the Ministry said in a statement.