Հուլիսի 2-ից մեկնարկելու է միասնական քննությունների 2-րդ փուլը. ԳԹԿ փոխտնօրեն
Այսօր Ստեփանակերտի N 2 և 11 դպրոցների քննական կենտրոններում տեղի է ունեցել ռուսաց լեզու առարկայի միասնական քննությունը:
Հուլիսի  2-ից  մեկնարկելու  է  միասնական  քննությունների  2-րդ փուլը. ԳԹԿ փոխտնօրեն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ գնահատման և թեստավորման կենտրոնի (ԳԹԿ) փոխտնօրեն Մետաքսե Հակոբյանն ասել է, որ ռուսաց լեզվից միասնական քննությանը հայտագրված 144 աշակերտից մասնակցել է 135-ը: Մ. Հակոբյանի տեղեկացմամբ՝ հունիսի 24-28-ը տեղի է ունենալու միասնական քննությունների 2-րդ փուլին մասնակցել ցանկացողների հայտագրումը:
«Հուլիսի 2-ից մեկնարկելու է միասնական քննությունների երկրորդ փուլը, որը տևելու է մինչև հուլիսի 8-ը: Այս փուլին մասնակցելու իրավունք ունեն այն դիմորդները, ովքեր առաջին փուլին չէին հայտագրվել, քննության ժամանակ Արցախում չեն եղել, նաև նրանք, ովքեր ծառայության մեջ էին»,-պարզաբանել է Մ. Հակոբյանը:

В Степанакерте прошел единый экзамен по русскому языку
В действующих в степанакертских школах N 2 и 11 экзаменационных центрах прошел единый экзамен по предмету «Русский язык».
СТЕПАНАКЕРТ, 23 июня  АРЦАХПРЕСС - В действующих в степанакертских школах N  2 и 11 экзаменационных центрах прошел единый экзамен по предмету «Русский язык».
В беседе с корреспондентом «Aрцахпресс» заместитель директора Центра оценки и тестирования Республики Арцах Метаксе Акопян сообщила, что  из представивших заявки  144 учащихся в едином экзамене приняли участие 135.
По словам М. Акопян,  24-28 июня пройдет регистрация желающих принять участие во 2-ом туре единых экзаменов.
«Второй этап вступительных экзаменов начнется  2 июля и  продлится до 8 июля. Во 2-ом туре примут участие те, кто не был зарегистрирован в ходе первого этапа, находился за пределами Арцаха или на службе», – пояснила М. Акопян.