Արցախում անց է կացվում սամբոյի միջազգային մրցաշար (լուսանկարներ)
ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության, ԱՀ և ՀՀ սամբոյի ֆեդերացիաների համատեղ նախաձեռնությամբ Ստեփանակերտում այսօր՝ հունիսի 24-ին, մեկնարկել է ԽՍՀՄ կրկնակի հերոս Նելսոն Ստեփանյանի հիշատակին նվիրված սամբոյի միջազգային մրցաշար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ԱՀ կրթության, գիտության և սպորտի նախարարության աշխատակազմի սպորտի վարչության պետ Աշոտ Դանիելյանն ասել է, որ սամբոյի միջազգային մրցաշար առաջին անգամ է անցկացվում Արցախում:
«Սամբոյի միջազգային մրցաշարը Ստեփանակերտում անցկացնելով՝ փորձում ենք Արցախն աշխարհին ավելի ճանաչելի դարձնել: Այս մրցաշարին մասնակցում են 90 մարզիկ՝ Արցախի և Հայաստանի հանրապետություններից, Ռուսաստանի Դաշնությունից, Աբխազիայից: Նպատակ ունենք այլ մարզաձևերից ևս կազմակերպել միջազգային մրցաշարեր»,- նշել է Ա. Դանիելյանը՝ հավելելով, որ մրցաշարի հաղթողները կպարգևատրվեն գավաթներով, մեդալներով, պատվոգրերով և դրամական պարգևով:

В Арцахе проходит международный турнир по самбо ( фото)
СТЕПАНАКЕРТ, 24 июня  АРЦАХПРЕСС - По инициативе  Министерства образования, науки и спорта Республики Арцах, а также федераций самбо  Республик Армении и Арцаха 24 июня в Степанакерте стартовал  турнир по самбо памяти дважды Героя Советского Союза  Нельсона Степаняна.
В беседе с корреспондентом «Aрцахпресс»  начальник Управления спорта Министерства образования, науки и спорта Республики Арцах  Ашот Даниелян отметил,  что подобный международный турнир по самбо в Арцахе проводится впервые. Победители будут награждены кубками, медалями, грамотами и денежной премией.
«Проводя международный турнир по самбо в Степанакерте, мы пытаемся  сделать Арцах более узнаваемым для мира. В турнире принимают участие 90 спортсменов из Арцаха, Армении, Российской Федерации, Абхазии.