Բակո Սահակյանը մասնակցել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության 15-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հունիսի 25-ին մասնակցել է «Բեյզ Մեթըլս» ընկերության 15-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Իր ողջույնի խոսքում Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ ընկերության անցած ճանապարհը հարուստ է ձեռքբերումներով եւ ունի հպարտանալու հիմքեր:
«Ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել ընկերության ողջ անձնակազմին քրտնաջան աշխատանքի համար: Համոզված եմ, որ դուք նույն եռանդով կշարունակեք ձեր գործը, մանավանդ որ ոլորտում կան լուրջ անելիքներ եւ երկարաժամկետ ծրագրեր», - իր ելույթում ասել է Բակո Սահակյանը:
Նախագահը հավելել է, որ պետությունը մեծ սպասելիքներ ունի «Կաշեն» լեռնահանքային համալիրի շահագործումից, եւ «Բեյզ Մեթըլս» ընկերությունը կպահպանի իր կարգավիճակը՝ որպես մեր տնտեսության առաջատար ուժերից մեկը:

Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 15-летию компании «Бейз Метлс»
25 июня Президент Республики Арцах Бако Саакян принял участие в праздничном мероприятии, посвященном 15-летию компании «Бейз Метлс».
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июня АРЦАХПРЕСС - В своем приветственном слове Президент Саакян отметил, что пройденный компанией путь богат на достижения и может служить основанием для гордости.
«Хочу выразить благодарность всему личному составу компании за кропотливую работу. Уверен, что вы с той же энергией продолжите свое дело, тем более что в данной сфере есть серьезные задачи и долгосрочные программы», - сказал в своем выступлении Бако Саакян.
При этом Президент добавил, что государство имеет большие ожидания от эксплуатации горнорудного комплекса «Кашен», и выразил надежду, что компания «Бейз Метлс» сохранит свой статус в качестве одной из ведущих сил экономики республики.