Հայկական զինված ուժերը լիարժեք կարող են կանխել պատերազմը. Մովսես Հակոբյան
ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը վստահեցնում է, որ այս պահին սահմանում լարվածություն չկա:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Առաջապահ ստորաբաժանումները լիարժեք տիրապետում են սահմանային իրավիճակին»,- ասաց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետը:
Անդրադառնալով միջազգային և տեղական այն վերլուծություններին, իբր թե Արցախի գլխին պատերազմի ամպեր են կուտակվել, գլխավոր շտաբի պետն ասաց, որի չի կարող  մեկնաբանել դրանք, քանի որ չի կարդացել:
«Զինված ուժերն ունեն իրենց վերլուծությունները, որոնք փաստում են, որ հայկական զինուժը լիարժեք կարող է կանխել պատերազմը և հարկ եղած դեպքում նաև կազմակերպել պաշտպանություն»,- նշեց Մովսես Հակոբյանը:

Armenian Armed Forces fully capable of preventing war – Chief of General Staff
Lt. General Movses Hakobyan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces assures that there is no tension at the borders currently.
STEPANAKERT, JUNE 26, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “The border subdivisions are in full control of the situation”, he said.
Speaking on international and local analysis which recently said ‘war clouds have gathered upon Artsakh’, the Lt. General said he can’t comment on the analysis because he hasn’t read them.
“The Armed Forces have their own analysis, which state that the Armenian forces are fully capable of preventing war and if needed to organize defense”, he said.