ԵԽԽՎ-ն ընդունել է Ագրամունտի պաշտոնաթողությանը նպաստող փոփոխությունները
Եվրախորհրդի Խորհրդարանական վեհաժողովը (ԵԽԽՎ) ձայների մեծամասնությամբ ընդունել է բանաձեւը, որը թույլ է տալիս պաշտոնանկ անել ղեկավարներին, եթե պատվիրակները նրանց այլեւս չեն վստահում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Օրակարգում սահմանված փոփոխությունները թույլ են տալիս սկսել ԵԽԽՎ գործող նախագահ Պեդրո Ագրամունտի պաշտոնաթողության գործընթացը։
Նախօրեին NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ներկայացուցիչ Արփինե Հովհաննիսյանն ասել էր, որ հունիսի 26-ին Ագրամունտը հայտարարել է, թե չի պատրաստվում պաշտոնաթող լինել։

ПАСЕ одобрила поправки, позволяющие отстранить с должности Аграмунта
ПАСЕ большинством голосов приняла резолюцию, предлагающую освободить от должности руководителей, если они больше не пользуются доверием делегатов.
СТЕПАНАКЕРТ, 27 июня АРЦАХПРЕСС - Одобренные поправки в регламент позволяют начать процесс отстранения от должности нынешнего главы ассамблеи ПАСЕ Педро Аграмунта.
В беседе с корреспондентом Новости Армении- NEWS.am днем ранее представитель армянской делегации в ПАСЕ Арпине Ованнисян отметила, что 26 июня Аграмунт заявил о том, что не собирается уходить в отставку.