Թրամփը եւ Մակրոնը քննարկել են Մերձավոր Արեւելքի իրադրությունը եւ G20-ի գագաթնաժողովը
ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփը եւ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը քննարկել են Մերձավոր Արեւելքի իրադրությունը եւ G20-ի առաջիկա գագաթնաժողովի օրակարգի հարցերը, որը հուլիսի 7-8-ը տեղի Է ունենալու Համբուրգում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այդ մասին հունիսի 27-ին հայտնել Է Սպիտակ տան մամուլի ծառայությունը՝ ամփոփելով երկու երկրների ղեկավարների միջեւ կայացած հեռախոսազրույցի արդյունքները:
«Նախագահ Թրամփը գնահատել Է այն, որ նախագահ Մակրոնը քաղաքական նոր կուսակցության ղեկավարն Է, որը մեծամասնություն ստացավ Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում, ինչպես նաեւ նրան հաջողություններ Է մաղթել օրենսդրական օրակարգի ձեւավորման գործում»,- ասված Է տարածված հայտարարության մեջ:
«Ղեկավարները նաեւ քննարկեցին Մերձավոր Արեւելքի ներկայիս իրադրությունը եւ G20-ի առաջիկա գագաթնաժողովի օրակարգը»,- նշել Է մամուլի ծառայությունը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Trump and Macron discuss situation in Middle East and G20 summit
US President Donald Trump and President of France Emmanuel Macron discussed the situation in the Middle East and the agenda issues of the upcoming G20 summit which will be held in Hamburg on July 7-8, the White House said in a statement.
STEPANAKERT, JUNE 28, ARTSAKHPRESS: “President Trump complimented President Macron for his leadership of the new political party that secured a majority in the French National Assembly and wished him luck in launching his legislative agenda. The two leaders also discussed the current situation in the Middle East and reviewed the agenda for the upcoming G20 Summit”, the statement said.