Ղարաբաղյան հակամարտությանն Իսրայելի ներգրավումը բացասական հետեւանքների կհանգեցնի. Լարիջանի
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի հետ հանդիպմանը հայտարարել է Իրանի խորհրդարանի խոսնակ Ալի Լարիջանին, հայտնում է news.am-ը։
Լարիջանիի խոսքով՝ Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խնդիրները պետք է լուծվեն առանց արտաքին միջամտության, հաղորդում է Mehr գործակալությունը։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել Սեուլում՝ Եվրասիայի երկրների խորհրդարանների խոսնակների խորհրդակցության շրջանակում։
Նշենք, որ Իսրայելն Ադրբեջանին զենք մատակարարող հիմնական պետություններից է։ Անցյալ տարվա դեկտեմբերին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը հայտարարել էր, որ Ադրբեջանն ու Իսրայելը ռազմաարդյունաբերական ոլորտում մեկ տարվա համագործակցության արդյունքում շուրջ 5 մլրդ դոլարի պայմանագրեր են կնքել։

Спикер Ирана: Вовлеченность Израиля в карабахский конфликт приведет к негативным последствиям
СТЕПАНАКЕРТ, 28 июня АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил спикер парламента Ирана Али Лариджани в ходе встречи со спикером Национального собрания Армении Ара Баблояном.
По словам Лардижани, проблемы между Арменией и Азербайджаном должны решаться без внешнего вмешательства, сообщает агентство Mehr.
Встреча прошла на полях совещания спикеров парламентов стран Евразии, которое проходит в Сеуле.
Отметим, что Израиль является одним из основных поставщиков вооружения в Азербайджан. В декабре прошлого года президент Азербайджана Ильхам Алиев заявил, что Израиль и Азербайджан за годы сотрудничества в военно-промышленной сфере заключили контракты почти на 5 миллиардов долларов.