Արթուր Վարժապետյանը ավտոմեքենաների հերթական խմբաքանակն է նվիրել Արցախին (լուսանկարներ)
Ռուսաստանաբնակ բարերար, «Լուդինգ» ընկերության նախագահ Արթուր Վարժապետյանը հերթական անգամ Արցախի Հանրապետության Շահումյանի, Հադրութի, Ասկերանի, Շուշիի, Քաշաթաղի շրջաններին և ԱՀ մի շարք պետական կառույցներին է նվիրաբերել մարդատար և շտապօգնության «Շևրոլետ» և «ՈւԱԶ» մակնիշի ընդհանուր առմամբ 20 ավտոմեքենաներ, որոնց բանալիները բարերարն այսօր հասցեատերերին է հանձնել Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Արթուր Վարժապետյանն ասել է, որ արդեն 10-րդ տարին է, անընդմեջ ինքը սեպտեմբերի 5-ին  Արցախի կարիքների համար մեքենաներ է նվիրում:
«Այս նվիրատվությունն ինձ համար ավանդույթի է վերածվել: Ես այս քայլով փորձում եմ օգտակար լինել արցախցիներին, և դա ինձ համար հաճելի է ու պատվաբեր»,- նշել է Ա. Վարժապետյանը:
Քաշաթաղի շրջանի Կովսկանի տեղամասային հիվանդանոցի գլխավոր բժիշկ Լուսինե Սարգսյանը, հաստատության համար ստանալով «ՈՒԱԶ» մակնիշի մեքենա, մասնավորապես նշել է. «Ուզում եմ խորին շնորհակալություն հայտնել բարերարին, քանի որ այն մեր տարածաշրջանի համար, իրոք, անհրաժեշտություն էր: Համոզված եմ՝ այն մեր աշխատանքը շատ ավելի արդյունավետ կդարձնի, քանի որ հնարավորություն կունենանք նաև արձագանքել հիվանդների շտապ օգնության կանչերին»:
Հանդիսավոր միջոցառմանը ներկա էին ԱՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ԱՀ վարչապետ Արայիկ Հարությունյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պաշտոնական այլ անձինք, քաղաքացիներ:

Благотворитель Артур Варжапетян передал в дар Арцаху автомобили ( фото)
Российский благотворитель, директор компании «ЛУДИНГ» Артур Варжапетян в очередной раз преподнес в дар Республике Арцах автомобили "Шевроле" и машины скорой помощи марки УАЗ .
СТЕПАНАКЕРТ, 5 сентября АРЦАХПРЕСС - Сегодня на площади Возрождения г. Степанакерта благотворитель вручил ключи от 20 машин представителям Шаумянского, Гадрутского, Аскеранского, Шушинского, Кашатагского районов и ряда госструктур республики.
В интервью корреспонденту «Арцахпресс» Артур Варжапетян отметил , что уже 10-й год подряд 5 сентября он передает для нужд Арцаха подобные автомобили.
«Это пожертвование стало для меня традицией. Я стараюсь быть полезным народу Арцаха, и для меня это приятно и почетно», - сказал А. Варжапетян.
Главный врач больницы Ковсакана Кашатагского района Лусине Саркисян поблагодарила А. Варжапетяна, отметив, что эти машины действительно были необходимы областной больнице.
«Я убеждена, что это сделает нашу работу более эффективной, потому что у нас будет возможность быстро реагировать на вызовы больных», – сказала он.
В торжественной  церемонии вручения ключей от автомобилей приняли участие президент Республики Арцах Бако Саакян , председатель Национального собрания Ашот Гулян, премьер-министр Араик Арутюнян, другие должностные лица, представители общественности, граждане республики.