Գերմանահայերը ցանկանում են 2018 թվականին Հայաստանում դասընթացներ անցկացնել ռադիոլոգ բժիշկների համար
2018 թվականին Եվրոպացի եւ հայ պրոֆեսիոնալների ասոցիացիան ցանկանում է Հայաստանում դասընթացներ անցկացնել ռադիոլոգ բժիշկների համար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հաղորդում են Ասոցիացիայի նախագահ Միքայել Մինասյանը (Գերմանիա):
Ասոցիացիան ցանկանում է դասավանդելու համար մասնագետ հրավիրել Գերմանիայից, որը կաշխատի տեղացի բժիշկների հետ:
«Վերջին տարիներին երկիրն անհրաժեշտ սարքավորումներ է ձեռք բերել, սակայն, ցավոք, մասնագետների վերապատրաստում դեռեւս չի կատարվել: Հիմա մենք ցանկանում ենք այս բացը լրացնել», - հավելեց նա:

Армяне из Германии в 2018 г хотят провести в Армении курсы для врачей-радиологов
В 2018 г Ассоциация европейских и армянских профессионалов хочет провести в Армении курсы для врачей-радиологов.
СТЕПАНАКЕРТ,  20 сентября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщил корреспонденту Новости Армении – NEWS.am  председатель ассоциации Микаэл Минасян (Германия).
Для обучения Ассоциация хочет пригласить специалиста из Германии, который проведёт работу с местными врачами.
«В последние годы в республику поступало нужное оборудование, но переподготовки специалистов, к сожалению, пока не проводилось. Теперь мы хотим восполнить этот пробел», - добавил он.