Խորհրդարանում կգումարվի նոր նստաշրջանի անդրանիկ նիստը
Արցախի Ազգային ժողովի նիստերի փոքր դահլիճում սեպտեմբերի 26-ին ԱԺ մշտական հանձնաժողովների, խմբակցությունների և աշխատակազմի պատասխանատուների մասնակցությամբ հրավիրվել է աշխատանքային խորհրդակցություն, որը վարում էր ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացրին ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Ավելի վաղ տեղի էր ունեցել արտադրության և արտադրական ենթակառուցվածքների մշտական հանձնաժողովի նիստը, որը դրական եզրակացություն է տվել նախորդ նստաշրջանից խորհրդարանում շրջանառության մեջ դրված «Էներգետիկայի մասին» ԼՂՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագծին ու դրան կից փաթեթին:
Ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 6-րդ նստաշրջանի անդրանիկ նիստը տեղի կունենա սեպտեմբերի 28-ին ժամը 11:00-ին:

Будет созвано первое заседание новой сессии парламента
26-го сентября в малом зале заседаний Национального собрания Арцаха было созвано рабочее совещание с участием постоянных комиссий, фракций и ответственных лиц аппарата НС, в котором принял участие председатель НС Ашот Гулян.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 сентября АРЦАХПРЕСС - Ранее состоялось заседание постоянной комиссии по вопросам производства и производственных инфраструктур, которое дало положительное заключение внесенному в обращение парламента проекту закона «О внесении изменений и дополнений в закон НКР "Об энергетике"» и смежному пакету законов.
Подводя итоги совещания, председатель парламента объявил, что первое заседание 6-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 28-го сентября в 11:00.