Բակո Սահակյանն ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել
Արցախի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին ընդլայնված խորհրդակցություն է հրավիրել՝ նվիրված Արցախի Հանրապետության Նախագահի 2017-2020 թվականների ծրագրի հիմնական դրույթներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ, իր ելույթում Բակո Սահակյանը ներկայացրել է իրականացվելիք աշխատանքների կարևորագույն ուղղություններն ու առաջադրանքները:
Երկրի ղեկավարն անդրադարձել է պետականաշինության, բանակաշինության, անվտանգության և հասարակական կարգի պահպանման, արտաքին քաղաքականության, տնտեսության, սոցիալական, մշակույթի, սպորտի, առողջապահության, ժողովրդագրության, զբոսաշրջության և այլ ոլորտներում մոտակա երեք տարիների ընթացքում իրականացվելիք աշխատանքներին ու ծրագրերին:
Նախագահն ընդգծել է, որ ծրագրային դրույթներն արդյունավետորեն կյանքի կոչելու համար անհրաժեշտ է իշխանության բոլոր թևերի ու կառույցների, պետության ու հասարակական հատվածի համատեղ, կազմակերպված ու համակարգված աշխատանք, որը պահանջում է պարտականությունների կատարման հանդեպ պատասխանատվության բարձր աստիճան:
Նախագահ Սահակյանը համոզմունք է հայտնել, որ Արցախի  ժողովրդի բարեկեցության հետևողական բարձրացմանը, երկրի անվտանգության ու պաշտպանունակության համակարգի ամրապնդմանն ու ուժեղացմանն ուղղված խնդիրները հաջողությամբ կլուծվեն:
Խորհրդակցության մասնակիցներին Նախագահը ներկայացրել է իր հրամանով նշանակված Արցախի Հանրապետության պաշտպանության բանակի N 19916 զորամասի հրամանատարի առաջին տեղակալ-շտաբի պետ, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանին՝ մաղթելով հաջողություններ ծառայության մեջ:

Bako Sahakyan convened an extended consultation devoted to the President’s 2017-2020 Program
On 16 October President Bako Sahakyan convened an extended consultation devoted to the main provisions of the Artsakh Republic President's 2017-2020 Program, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 16, ARTSAKHPRESS: In his speech Bako Sahakyan introduced the tasks and pivotal directions of the work to be carried out.
The Head of the State touched upon the activities and projects to be implemented within the next three years in the state building, defense, security and public order protection, foreign policy, economic, social, cultural, sport, health care, demography, tourism and other fields.
The President underlined the importance of coordinated, organized and systematized work of all the power branches and government structures, state and public sectors with a high level of responsibility towards their duties.
President Sahakyan expressed confidence that the issues directed of raising the level of the people's welfare, strengthening the country's security and defense systems would be successfully solved.
President Sahakyan introduced to the attendees of the consultation newly-appointed first deputy commander, chief of staff of the Artsakh Republic Defense Army military unit N19916 major-general Karen Abrahamyan, wishing him success in service.