ՄԽ համանախագահները ծրագրում են Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպումը. Զախարովա
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները ծրագրում են մինչև տարվա վերջ կազմակերպել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարների հանդիպումը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցում հայտարարեց Ռուսաստանի Դաշնության ԱԳՆ խոսնակ Մարիա Զախարովան:
«Նման շփումները ծրագրված են հոկտեմբերի 16-ի Ժնևյան գագաթնաժողովում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների շրջանակում: Հանդիպում ծրագրվում է: Երբ լինեն հստակ ժամկետներ, երբ ուրվագծվի հանդիպումը, մենք այդ մասին կտեղեկացնենք»,- ասաց Զախարովան:
Նա հավելեց նաև, որ արցախյան հիմնախնդրի թեմայով տարբեր ձևաչափերում շփումները բացառված չեն, դրանք մշակման փուլում են:

OSCE MG Co-Chairs plan the meeting of Armenian and Azerbaijani FMs – Maria Zakharova
The OSCE Minsk Group Co-Chairs are planning to organize the meeting of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers until late 2017, Maria Zakharova, Russian foreign ministry spokesperson, told reporters, reports Armenpress.
STEPANAKERT, NOVEMBER 9, ARTSAKHPRESS:“Such talks are planned within the frames of agreements reached at the Geneva summit on October 16. When the dates are clarified, we will inform”, Zakharova said.
She added that talks at various formats on the topic of the Artsakh issue are also possible, they are still at the preparation stage.