Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոն այցելող օտարերկրացիների թիվն աճել է շուրջ 50 տոկոսով
Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնն ընթացիկ տարվա հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին ընդունել է 13500 այցելուների՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 11500-ի փոխարեն:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Երևանի Մեսրոպ Մաշտոցի անվան Մատենադարանի մասնաճյուղ Մատենադարան-Գանձասար գիտամշակութային կենտրոնի գործունեության համակարգող Արամ Թորոսյանը:
Նրա խոսքով՝ ընդհանուր այցելուների համատեքստում, օտարերկրյա այցելուների թիվը, նախորդ տարվա համեմատ աճել է շուրջ 50 տոկոսով:
Ա. Թորոսյանը նշել է նաև, որ ԱՀ Պաշտպանության բանակի հետ համագործակցության շրջանակներում պարբերաբար գիտամշակութային կենտրոն են այցելում   նաև զինծառայողներ:
Հիշեցնենք, որ ընթացիկ տարվա հունվար-հուլիս ամիսներին Արցախի Հանրապետությունում գրանցվել է օտարերկրյա զբոսաշրջիկների 43 % աճ՝ 2016 թվականի համեմատ, և 27 % աճ՝ 2015-ի համեմատ:

The number of foreign visitors to Matenadaran-Gandzasar scientific cultural center has increased by 50%
Matenadaran-Gandzasar scientific cultural center received 13500 visitors during January-October of the current year as compared with the 11500 of the same period in 2016.
STEPANAKERT, NOVEMBER 14, ARTSAKHPRESS:The coordinator of Matenadaran-Gandzasar scientific cultural center, Aram Torosyan, said in an interview with Artsakhpress.
According to him the number of foreign visitors has increased by 50% as compared with the previous year.
Mr. Torosyan also noted that within the frames of cooperation with Artsakh army, servicemen also visit the scientific cultural center.
It should be mentioned that 43% growth has been recorded in the number of tourists visiting Artsakh for the period of January-June 2017 as compared with 2016, and 27% growth as compared with the data of the indicted period in 2015.