Աշոտ Ղուլյանը կնախագահի Ղարաբաղյան շարժման 30-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման հանձնաժողովը
Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 16-ին ստորագրել է հրամանագիր Արցախահայության ազգային-ազատագրական պայքարի՝ ղարաբաղյան շարժման 30-րդ տարեդարձի տոնակատարության կազմակերպման եւ համակարգման պետական հանձնաժողով ստեղծելու եւ դրա անհատական կազմը հաստատելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանձնաժողովի նախագահն է Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը:
Ըստ հրամանագրի՝ պետական հանձնաժողովը երեքշաբաթյա ժամկետում կքննարկի ու կհաստատի տոնական միջոցառումների համալիր ծրագիրը:

Ашот Гулян возглавит комиссию по организации и координации праздничных мероприятий, посвященных 30-летию Карабахского движения
16 ноября Президент Республики Арцах Бако Саакян подписал указ о создании и утверждении состава государственной комиссии по организации и координации праздничных мероприятий, посвященных 30-летию Карабахского движения - национально-освободительной борьбы армян Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 ноября АРЦАХПРЕСС - Комиссию возглавит председатель Национального собрания Республики Арцах Ашот Гулян.
Согласно указу, государственная комиссия в течение трех недель обсудит и утвердит комплексную программу праздничных мероприятий.