Ֆրանսիայում Արցախի ներկայացուցիչը մասնակցել է Բուր-դե-Պեաժի քաղաքապետարանում կայացած ընդունելությանը
Նոյեմբերի 18-ին Ֆրանսիայում Արցախի Հանրապետության մշտական ներկայացուցիչ Հովհաննես Գևորգյանը մասնակցել է Ֆրանսիայի Բուր-դե-Պեաժ քաղաքի քաղաքապետարանում կայացած ընդունելությանը, որին ներկա էին քաղաքային իշխանությունների, ինչպես նաև հասարակական շրջանակների ներկայացուցիչներ և լրագրողներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Միջոցառման ընթացքում Բուր-դե-Պեաժի քաղաքապետ, Ֆրանսիա-Արցախ բարեկամության շրջանակի անդամ, Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր տիկին Նատալի Նիեզոնը հայտարարել է Արցախի Հանրապետության համայնքներից մեկի հետ բարեկամության հռչակագիր կնքելու մտադրության մասին։

Permanent Representative of the Republic of Artsakh to France Hovhannes Gevorgyan participated in the reception held in the City Hall of the French city Burg-de-Peage on November 18.
Karabakh representative attends reception in Burg-de-Peage
STEPANAKERT, NOVEMBER 20, ARTSAKHPRESS:Representatives of the municipal authorities, as well as civil society representatives and journalists were present at the reception.
During the event, Mayor of Bourg-de-Peage, member of the France-Artsakh Friendship Circle, former member of the National Assembly of France Mrs. Nathalie Nieson stated her intention to sign a Friendship Declaration with one of the towns of the Republic of Artsakh.