Հադրութի ևս երեք գյուղում համայնքային կենտրոններ են կառուցվում
Արցախի Հադրութի շրջանի մի քանի համայնքներում շարունակվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի` համայնքային կենտրոնների շինարարությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից հայտնում են, որ Արցախի գյուղերի զարգացմանը միտված «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և Արցախի կառավարության համաֆինանսավորմամբ իրականացվող համայնքային կենտրոնների շինարարությունը հաջողությամբ շարունակվում է նաև Հադրութի շրջանում:
Ուխտաձորում աշխատանքներն ավարտման փուլում են: Ներքին հարդարման ու ներկարարական աշխատանքներին զուգահեռ` կատարվում է տարածքի բարեկարգում:
Շենքին կից կառուցվում է 150 տեղանոց հանդիսությունների դահլիճ, որտեղ ուրախ կամ տխուր առիթներից բացի կարող են կազմակերպվել նաև մշակութաժամանցային միջոցառումներ:
Նախարարության հաղորդմամբ, Հադրութի շրջանում համայնքային կենտրոններ կառուցվել են Դրախտիկ, Ակնաղբյուր և Քյուրաթաղ համայնքներում, ընթացքի մեջ է Տումու և Թաղասեռի կենտրոնների շինարարությունը: Կենտրոններն իրենցից ներկայացնում են երկհարկանի բազմաֆունկցիոնալ շինություններ, որոնք իրենց մեջ ներառում են գյուղապետարան, հանդիսությունների դահլիճ, գրադարան, համակարգչային սենյակ, բուժկետ և նախասրահ:
Կենտրոններն ապահովվում են ջեռուցման և օդափոխության համակարգերով: Այսպիսի կենտրոնների կառուցումը ոչ միայն անդրադառնում է գյուղի մի շարք խնդիրների լուծման վրա, այլև ապահովում է այս կառույցների արդյունավետ ու համակարգված գործունեությունը

Еще в 3-х селах Гадрутского района Арцаха строятся общинные центры
В ряде общин Гадрутского района Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики) продолжается строительство общинных центров, сооружаемых при софинансировании Всеармянского фонда «Айастан» и правительства НКР.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в пресс-службе министерства градостроительства Республики Арцах .
В общине Ухтадзор работы находятся на завершающей стадии. При центре строится также 150-ти местный зал торжеств, где будут организовываться  культурно-досуговые мероприятия.
Согласно сообщению пресс-службы министерства градостроительства, общинные центры построены в Драхтике, Акнахбюре и Кюратахе Гадрутского района, продолжается строительство центров в общинах Туми и Тагасер. Центры оснащаются системами отопления и кондиционирования.
Центры представляют собой двухэтажные многофункциональные сооружения: в них располагаются сельская администрация, зал торжеств, библиотека, компьютерный класс, медпункт.