Հադրութի ևս երեք գյուղում համայնքային կենտրոններ են կառուցվում
Արցախի Հադրութի շրջանի մի քանի համայնքներում շարունակվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի` համայնքային կենտրոնների շինարարությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  ԱՀ քաղաքաշինության նախարարությունից հայտնում են, որ Արցախի գյուղերի զարգացմանը միտված «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և Արցախի կառավարության համաֆինանսավորմամբ իրականացվող համայնքային կենտրոնների շինարարությունը հաջողությամբ շարունակվում է նաև Հադրութի շրջանում:
Ուխտաձորում աշխատանքներն ավարտման փուլում են: Ներքին հարդարման ու ներկարարական աշխատանքներին զուգահեռ` կատարվում է տարածքի բարեկարգում:
Շենքին կից կառուցվում է 150 տեղանոց հանդիսությունների դահլիճ, որտեղ ուրախ կամ տխուր առիթներից բացի կարող են կազմակերպվել նաև մշակութաժամանցային միջոցառումներ:
Նախարարության հաղորդմամբ, Հադրութի շրջանում համայնքային կենտրոններ կառուցվել են Դրախտիկ, Ակնաղբյուր և Քյուրաթաղ համայնքներում, ընթացքի մեջ է Տումու և Թաղասեռի կենտրոնների շինարարությունը: Կենտրոններն իրենցից ներկայացնում են երկհարկանի բազմաֆունկցիոնալ շինություններ, որոնք իրենց մեջ ներառում են գյուղապետարան, հանդիսությունների դահլիճ, գրադարան, համակարգչային սենյակ, բուժկետ և նախասրահ:
Կենտրոններն ապահովվում են ջեռուցման և օդափոխության համակարգերով: Այսպիսի կենտրոնների կառուցումը ոչ միայն անդրադառնում է գյուղի մի շարք խնդիրների լուծման վրա, այլև ապահովում է այս կառույցների արդյունավետ ու համակարգված գործունեությունը

Community centers are being built in three more villages in Hadrut
The “Hayastan” All-Armenian Fund continues construction of community centers in several communities of Artsakh's Hadrut region.
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS:Ministry of Urban Development of Artsakh informs that the construction of community centers funded by the “Hayastan’’ All-Armenian Fund and the Government of Artsakh aimed at the development of villages in Artsakh is successfully continued in Hadrut region.
In Ukhtadzor the works are in the final stage. A 150-seat event hall adjacent to the building is being constructed.
According to the ministry community centers were built in Drakhtik, Aknakhbyur and Kuratakh communities. The centers of Tumi and Taghaser are being built. They are two-storey, multi-functional buildings. They include a hall of ceremonies, a library, a computer room, an aid station and a hall.
The centers are equipped with heating and ventilation systems. The construction of such centers not only addresses the solution of a number of problems in the village, but also ensures the effective and coordinated activities of these structures.