Արցախի մայր բուհի գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով 2018 թվականին Արցախի պետական համալսարանի գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու:
Արցախի   մայր  բուհի    գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը և նշել, որ նախագծային աշխատանքներն արդեն ընթացքի մեջ են:
«Ներկայացվել են նախնական հաշվարկները և նախագծի էսքիզները: Քանի որ շենքի մի մասը հին է, և վերակառուցելը նպատակահարմար չէ, նախատեսում ենք լրիվությամբ քանդել այդ հատվածը և նորը կառուցել: Իսկ մնացած մասերն ամբողջությամբ կվերանորոգվեն, ինչի արդյունքում Արցախի մայր բուհը կունենա ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան շենքային պայմաններ»,-ավելացրել է Կ. Շահրամանյանը:

Reconstruction works to be launched in the main building of the Artsakh State University
In 2018, by means of “Hayastan” All-Armenian Fund, reconstruction works will be launched in the main building of the Artsakh State University.
STEPANAKERT, NOVEMBER 21, ARTSAKHPRESS:Minister of Urban Development, Karen Shahramanyan, told the aforementioned in an interview with Artsakhpress. He noted that design works are already in process.
“Preliminary calculations and draft sketches have been presented. As part of the building is old, and reconstruction is not advisable, we are planning to completely dismantle that part and build a new one. And the rest will be completely renovated as a result of which the Artsakh State University will have building conditions corresponding to modern standards,” Karen Shahramanyan added.