Արցախի մայր բուհի գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով 2018 թվականին Արցախի պետական համալսարանի գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու:
Արցախի   մայր  բուհի    գլխավոր մասնաշենքում վերակառուցման աշխատանքներ են սկսվելու
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը և նշել, որ նախագծային աշխատանքներն արդեն ընթացքի մեջ են:
«Ներկայացվել են նախնական հաշվարկները և նախագծի էսքիզները: Քանի որ շենքի մի մասը հին է, և վերակառուցելը նպատակահարմար չէ, նախատեսում ենք լրիվությամբ քանդել այդ հատվածը և նորը կառուցել: Իսկ մնացած մասերն ամբողջությամբ կվերանորոգվեն, ինչի արդյունքում Արցախի մայր բուհը կունենա ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան շենքային պայմաններ»,-ավելացրել է Կ. Շահրամանյանը:

Главный корпус АрГУ будет реконструирован
На средства Всеармянского фонда «Айастан» в 2018-ом году начнутся реконструкционные работы в главном корпусе Арцахского государственного университета.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 ноября АРЦАХПРЕСС - Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» сказал министр градостроительства Республики Арцах Карен Шахраманян, отметив, что проектные работы уже находятся в процессе осуществления.
«Были представлены предварительные расчеты и проектные эскизы. Поскольку здание старой постройки и реконструкция объекта нецелесообразна, мы планируем полностью разрушить старое здание и построить новое. А остальные постройки будут отремонтированы, в результате чего здание Арцахского государственного университета будет обеспечено условиями, соответствующими современным стандартам», - добавил К. Шахраманян.