Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել Լեոնիդ Ազգալդյանի ծննդյան 75-ամյակի առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել «Մարտական խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանակիր Լեոնիդ Ազգալդյանի ծննդյան 75-ամյակի առթիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են  ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, Նախագահի ուղերձում ասվում է.
«Շնորհավորում եմ Լեոնիդ Ազգալդյանի ծննդյան 75-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Նա Արցախյան ազատամարտի լեգենդար հրամանատարներից էր, որ իր գործունեությամբ, պայքարով ու նահատակությամբ գրել է մեր ժողովրդի պատմության հերոսական էջերից մեկը: Նրա ղեկավարած «Անկախության բանակ» և «Ազատագրական բանակ» կամավորական ռազմական կառույցները նշանակալի դեր են խաղացել Հայաստանի սահմանների և Արցախի պաշտպանության գործում:
Արցախի մասին նրա հնչեցրած արտահայտությունը վաղուց մեզ համար դարձել է թևավոր խոսք ու կարգախոս. «Սա Հայաստան է և վերջ»: Այս կարճ բանաձևի մեջ խտացված են Լեոնիդ Ազգալդյանի՝ ճշմարիտ հայրենասերի, լուրջ գիտնականի և տաղանդավոր կազմակերպչի ողջ գաղափարախոսությունն ու դիրքորոշումը, նրա իմաստալից կյանքի և իմաստավոր անմահության ողջ ուղին»:

Президент Армении С. Саргсян: Леонид Азгалдян был одним из легендарных командиров Арцахской освободительной войны
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 22 ноября, направил поздравительное послание по случаю 75-летия со дня рождения кавалера ордена «Боевой крест» I степени Леонида Азгалдяна. Текст послания приводит пресс-служба главы армянского государства.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 ноября АРЦАХПРЕСС - «Поздравляю по случаю 75-летия со дня рождения Леонида Азгалдяна.
Леонид Азгалдян был одним из легендарных командиров Арцахской освободительной войны, который своей деятельностью, борьбой и жертвенностью написал одну из героических страниц истории нашего народа. Находящиеся под его командованием  добровольческие военные структуры – „Армия Независимости” и ”Освободительная армия” – сыграли значительную роль в деле защиты границ Армении и обороны Арцаха.
Его высказывание об Арцахе для всех нас давно стало крылатым выражением и девизом: „ Это Армения, и точка!”. В этой краткой формуле сконцентрированы идеология и позиция Леонида Азгалдяна – истинного патриота, серьезного ученого и талантливого организатора», – указал Серж Саргсян.