Նախագահը ՏԻՄ բարեփոխումներին նվիրված խորհրդակցություն է անցկացրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ Սահմանադրությամբ նախատեսված բարեփոխումների իրականացման հետ կապված հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արդյունավետորեն գործող տեղական ինքնակառավարման մարմինները ժողովրդավարական համակարգի կարեւորագույն բաղադրամասերից են, ինչը պահանջում է պատասխանատվության բարձր մակարդակ եւ համակարգված աշխատանքների կատարում այդ ինստիտուտի կայացման ու զարգացման ուղղությամբ:

Бако Саакян провел совещание по вопросам реформ органов местного самоуправления
Президент Арцаха Бако Саакян провел рабочее совещание, посвященное вопросам осуществления реформ органов местного самоуправления, предусмотренных Конституцией.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 декабря АРЦАХПРЕСС - Как сообщает пресс-служба президента Республики Арцах, Бако Саакян дал поручения руководителям компетентных органов по надлежащему решению обсужденных вопросов.
Бако Саакян подчеркнул, что эффективно действующие муниципальные органы являются важнейшими составляющими демократической системы, что требует высокого уровня ответственности и проведения координированной работы по становлению и развитию института местного самоуправления.