Նախագահը ՏԻՄ բարեփոխումներին նվիրված խորհրդակցություն է անցկացրել
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 1-ին անցկացրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ նվիրված տեղական ինքնակառավարման մարմինների՝ Սահմանադրությամբ նախատեսված բարեփոխումների իրականացման հետ կապված հարցերին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկրի ղեկավարը հանձնարարականներ է տվել համապատասխան մարմինների ղեկավարներին քննարկված հարցերի պատշաճ իրականացման ուղղությամբ:
Բակո Սահակյանն ընդգծել է, որ արդյունավետորեն գործող տեղական ինքնակառավարման մարմինները ժողովրդավարական համակարգի կարեւորագույն բաղադրամասերից են, ինչը պահանջում է պատասխանատվության բարձր մակարդակ եւ համակարգված աշխատանքների կատարում այդ ինստիտուտի կայացման ու զարգացման ուղղությամբ:

Bako Sahakyan holds a consultation devoted to the reforms of the local self-government bodies
On 1 December President Bako Sahakyan held a working consultation devoted the reforms of the local self-government bodies envisaged by the Constitution, Central Information Department of the Office of the Artsakh Republic President informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, DECEMBER 1, ARTSAKHPRESS:The Head of the State gave instructions to the heads of relevant structures for proper implementation of the discussed issues.
Bako Sahakyan underlined that efficiently functioning local self-government bodies were among the crucial components of the democratic system, which required high-level responsibility and implementation of coordinated work aimed at the formation and development of that institution.