Փորձում ենք ձևավորել արցախյան ապրանքանիշների բրենդը. Ա. Ավակյան
Հայաստանի տնտեսական զարգացման հիմնադրամը արդյունավետ ձևով համագործակցում է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի հետ:
Փորձում  ենք  ձևավորել   արցախյան  ապրանքանիշների   բրենդը.  Ա.  Ավակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 5-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը:
«Արցախպրես»-ի այն հարցին, թե արդյունքներ կա՞ն Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և Արցախում արտահանմամբ զբաղվող ընկերությունների միջև, Ա. Ավակյանը պատասխանել է, որ հիմնադրամն անընդհատ ջանքեր է գործադրում, որպեսզի արցախյան արտահանող ընկերությունները մասնակցեն միջազգային ցուցահանդեսներին: Մասնավորապես վերջերս կայացած World food միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցած 16 ընկերություններից 4-ը Արցախից էին:
Որպես հնչեցրած հարցի շարունակություն, թե արցախյան ապրանքանիշների միջազգային ճանաչելիության բարձրացման ուղղությամբ ինչ ծրագրեր են նախատեսվում, հիմնադրամի տնօրենը մանրամասնել է, որ իրենք ԱՀ կառավարության հետ համագործակցում են Արցախում արտադրված ապրանքների համար բրենդ ստեղծելու ուղղությամբ , որը կօգտագործեն բոլոր արտադրողները:

Предпринимаются усилия для создания бренда арцахских товаров, - директор Фонда развития Армении
СТЕПАНАКЕРТ, 5 декабря АРЦАХПРЕСС - Об этом заявил на состоявшейся сегодня пресс-конференции исполнительный директор Фонда развития Армении Армен Авакян. На вопрос корреспондента "Арцахапресс" о результатах сотрудничества между Фондом развития Армении и экспортирующими компаниями Арцаха, А. Авакян ответил, что Фонд постоянно прилагает усилия, чтобы арцахские экспортные компании  имели возможность участвовать на международных выставках. В частности, 4 из 16 компаний, участвовавших в недавней международной выставке World Food International, были из Арцаха.
На дополнительный вопрос, какие проекты необходимы для вывода арцахской продукции на международный рынок, директор фонда сообщил, что в сотрудничестве с правительством Арцаха предпринимаются усилия по созданию бренда, которым смогут пользоваться все производители  Арцаха.