Փորձում ենք ձևավորել արցախյան ապրանքանիշների բրենդը. Ա. Ավակյան
Հայաստանի տնտեսական զարգացման հիմնադրամը արդյունավետ ձևով համագործակցում է Արցախի ներդրումային հիմնադրամի հետ:
Փորձում  ենք  ձևավորել   արցախյան  ապրանքանիշների   բրենդը.  Ա.  Ավակյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 5-ին կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Արմեն Ավակ Ավակյանը:
«Արցախպրես»-ի այն հարցին, թե արդյունքներ կա՞ն Հայաստանի զարգացման հիմնադրամի և Արցախում արտահանմամբ զբաղվող ընկերությունների միջև, Ա. Ավակյանը պատասխանել է, որ հիմնադրամն անընդհատ ջանքեր է գործադրում, որպեսզի արցախյան արտահանող ընկերությունները մասնակցեն միջազգային ցուցահանդեսներին: Մասնավորապես վերջերս կայացած World food միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցած 16 ընկերություններից 4-ը Արցախից էին:
Որպես հնչեցրած հարցի շարունակություն, թե արցախյան ապրանքանիշների միջազգային ճանաչելիության բարձրացման ուղղությամբ ինչ ծրագրեր են նախատեսվում, հիմնադրամի տնօրենը մանրամասնել է, որ իրենք ԱՀ կառավարության հետ համագործակցում են Արցախում արտադրված ապրանքների համար բրենդ ստեղծելու ուղղությամբ , որը կօգտագործեն բոլոր արտադրողները:

Artsakh producs to have a brand?
STEPANAKERT, DECEMBER 5, ARTSAKHPRESS:The executive director of the Armenian Development Fund, Armen Avakyan, said the aforementioned during a press conference on Tuesday.
Speaking about the results of the cooperation between the Armenian Development Fund and Artsakh exporting companies, Armen Avakyan said that the fund makes continuous efforts to enable exporting companies of Artsakh to participate in international exhibitions.Particularly, 4 out of 16 companies participating in the recently held World Food International Exhibition were from Artsakh.
Responding to the question what programs are envisaged to raise the international recognition of Artsakh brands, the executive director said,  that they are cooperating with the Artsakh Government to create a brand for the products made in Artsakh, which will be used by all the producers.