Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր. Բակո Սահակյան
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 15-ին ընդունել է ՀՀ առողջապահության նախարարության պատվիրակությանը՝ նախարար Լեւոն Ալթունյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության փոխանցմամբ՝ հանդիպմանը, որին մասնակցում էր Արցախի Հանրապետության առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, քննարկվել են առողջապահության ոլորտում հայկական երկու պետությունների համապատասխան գերատեսչությունների համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Մայր Հայաստանի գործուն մասնակցությամբ Արցախի առողջապահության ոլորտում իրականացվել են բազմաթիվ ծրագրեր, ընդգծելով, որ ակնկալում է սերտ փոխգործակցության շարունակական ամրապնդում նաեւ ապագայում:

Bako Sahakyan: Numerous projects were implemented in Artsakh healthcare sphere with the support of Armenia
On 15 December Artsakh Republic President Bako Sahakyan received a delegation of the Armenian healthcare ministry led by minister Levon Altounyan, press service of the Presidential Office informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, DECEMBER 15, ARTSAKHPRESS:A range of issues relating to cooperation of the two Armenian states’ relevant structures in the healthcare sphere were on the discussion agenda.
President Sahakyan noted that numerous projects were implemented in the Artsakh healthcare sphere with the efficient support of Mother Armenia, underlining that he anticipated sustained enhancement of the close cooperation in the future too.