Բակո Սահակյանը հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի հետ
Նախագահ Բակո Սահակյանը դեկտեմբերի 16-ին հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի եւ նրա հետ Արցախ ժամանած Եվրոպայի պահպանողականների եւ բարեփոխականների դաշինքի ներկայացուցիչների հետ:
Բակո Սահակյանը  հանդիպում է ունեցել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի  հետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Եվրոպա-Արցախ կապերին, մեր երկրի ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը վերաբերող մի շարք հարցեր:
Նախագահ Սահակյանն ընդգծել է, որ Եվրոպայի քաղաքական կուսակցությունների հետ հարաբերությունների հաստատումն ու զարգացումն Արցախի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթ ուղղություններից մեկն է:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների փոխնախագահներ Միքայել Մելքումյանը ու Վահրամ Բալայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh meets with chairman of the “Prosperous Armenia” party Gagik Tsarukyan
On 16 December President Bako Sahakyan met with chairman of the “Prosperous Armenia” party Gagik Tsarukyan and arrived with him to Artsakh representatives of the Alliance of Conservatives and Reformists in Europe, Central Information Department of the Artsakh Republic President told Artsakhpress.
STEPANAKERT, DECEMBER 16, ARTSAKHPRESS:A range of issues related to the Europe-Artsakh ties, domestic and foreign policies of our republic were on the discussion agenda.
President Sahakyan underlined that establishing and developing relations with European political parties were among the pivotal directions of Artsakh’s foreign policy.
Armenian and Artsakh parliaments vice-chairmen Mikael Melkumyan and Vahram Balayan, other officials partook at the meeting.