Գլենդելի իշխանությունները խտրականության վերաբերյալ հայցի կարգավորման շրջանակում 550.000 դոլար կվճարեն հայուհուն
Գլենդելը Լյուդմիլա Աբրահամյանի կողմից քաղաքին ներկայացված դատական հայցով ոստիկանության նախկին լեյտենանտին վճարելու է 550 հազար դոլար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Նա կարծում է, որ ռասայական եւ գենդերային խտրականության զոհ է դարձել, քանի որ չի ստացել կապիտանի պաշտոնը, չնայած նրան, որ նա լավագույն որակավորում ունեցող թեկնածուն էր, գրում է LATimes- ը:
Հայցում նշվում է, որ խտրականությունը թույլ է տրվել  այն ժամանակվա ղեկավար Ռոբերտ Կաստրոյի կամքով:
Քաղաքի շահերը ներկայացնող փաստաբանի գլխավոր օգնական Էն Մաուրերը նշել է, որ կարգավորումը «քաղաքի կամ նրա աշխատակիցների կողմից որեւէ խախտման ճանաչում չի նշանակում»:
«Քաղաքի դիրքորոշումը կայանում է նրանում, որ խտրականության մասին պնդումները անհիմն են», - ասել է նա:
Կարգավորման համաձայնագրի համաձայն՝ 550 000 դոլարի գումարը ներառում է աշխատավարձի վճարում, զգացմունքային խանգարումների կամ ֆիզիկական հիվանդության փոխհատուցումը, փաստաբանի ծախսեր: Աբրահամյանը նույնպես համաձայնել է հեռանալ վարչությունից:

Глендейл выплатит $550 000 бывшему лейтенанту-армянке по иску о дискриминации
Глендейл выплатит 550 000 долларов бывшему лейтенанту полиции в качестве урегулирования по иску, поданному против города Людмилой Абраамян.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 января АРЦАХПРЕСС - Она считает, что стала жертвой расовой дискриминации и дискриминации по половому признаку, так как  не получила должность капитана, несмотря на то, что она была лучшим квалифицированным кандидатом, пишет LATimes
В иске утверждалось, что дискриминация была допущена по воле тогдашнего начальника Роберта Кастро.
Энн Маурер, главный помощник  адвоката, представляющего интересы города, отметила, что урегулирование «не является признанием каких-либо нарушений со стороны города или его сотрудников». «Позиция города по-прежнему заключается в том, что утверждения о дискриминации необоснованны», - сказала она.
Согласно соглашению об урегулировании, сумма в размере 550 000 долларов, включает себя выплату зарплаты, компенсацию за  эмоциональные расстройства или физическую болезнь, расходы на адвоката. Абрамян также согласилась уйти из отдела.