Վերակառուցվում է Ստեփանակերտի N9 հիմնական դպրոցի երրորդ մասնաշենքը
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ՝ վերակառուցման և վերանորոգման աշխատանքներ են տարվում Ստեփանակերտի Հովհ. Թումանյանի անվան N9 հիմնական դպրոցի երրորդ մասնաշենքում:
Վերակառուցվում  է Ստեփանակերտի N9 հիմնական դպրոցի  երրորդ   մասնաշենքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ,10  հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի   թղթակցի  հետ  զրույցում  կապալառու   «Խաչեն»  շինարարական   ՓԲ  ընկերության    տնօրեն  Արարատ  Զաքարյանն  ասել  է, որ   շինարարաության  առաջին  փուլով՝  2015  թվականի  սեպտեմբերից, սկսվել   է  երեք մասնաշենք ունեցող    դպրոցի  2  հատվածի  վերակառուցման  աշխատանքները:
«Ներկայումս   իրականացվել  են   2  մասնաշենքերի   պատերի ամրացման,  նոր տանիքների կառուցման, հատակների,      առաստաղների,   դռների  և  պատուհանների տեղադրման աշխատանքներ, ինչպես  նաև   կառուցվել՝  նոր  կաթսայատուն: Դպրոցն ամբողջությամբ  վերազինվել է նոր գույքով. այն ամբողջությամբ  համապատասխանում  է ժամանակակից պահանջներին: Բարեկարգվել  է նաև  դպրոցի   բակը:   Կրթօջախի    վերանորոգված  2 մասնաշենքերը  շահագործման  են  հանձնվել  2017 թվականի  սեպտեմբերին»,-մանրամասնել  է  Ա. Զաքարյանը:
Խոսելով  դպրոցի  երրորդ  մասնաշենքում  կատարվող  աշխատանքների  մասին՝   մեր   զրուցակիցը   տեղեկացրել  է,  որ շենքի  կապիտալ  վերանորոգումն  ընթացքի  մեջ    է:
«Արդեն   կառուցել  ենք    նոր   տանիք,   ամրացրել շենքի   պատերը. այժմ  ընթանում  են  շենքի  հարդարման  աշխատանքներ:  Այդ  աշխատանքներին    զուգահեռ   դպրոցի   բակում կառուցվում  է  նաև  750քառ./մ  մակերեսով  մարզահրապարակ»,-ավելացրել  է  Ա.  Զաքարյանը:
Շինարարական     ընկերության     պատասխանատուն  նաև  հավաստել է, որ   մասնաշենքը     և   մարզահրապարակը   նախատեսված  է    շահագործման   հանձնել  2018  թվականի   սեպտեմբերին:

Реконструируется третий корпус основной школы N9 Степанакерта
При софинансировании Всеармянского фонда «Айастан» и правительства Арцаха проводятся ремонтно-восстановительные работы в третьем корпусе основной школы N9 им. Ов .Туманяна города Степанакерта.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» директор подрядной строительной компании ЗАО «Хачен» Арарат Закарян отметил , что на первом этапе с сентября 2015 года начаты работы по реконструкции двух участков имеющей три корпуса школы .
«Уже проведены работы по укреплению стен, сооружению новой кровли, установке полов, потолков, дверей и окон, а также новой котельни. Школа полностью переоборудована отвечающим современным требованиям инвентарём.Благоустроен также школьный двор. В сентябре 2017 года были сданы в эксплуатацию два отремонтированных корпуса учебного заведения », - добавил А.Закарян. Говоря об осуществляемых в третьем корпусе работах, наш собеседник сообщил, что капитальный ремонт здания находится в процессе. «Уже сооружена новая крыша, укреплены стены строения,продолжаются отделочные работы . Параллельно с этими работами во дворе школы строится спортивная площадка площадью в 750 квадратных метров », - добавил А. Закарян. Представитель строительной компании заверил, что учебный корпус и спортплощадка будут сданы в эксплуатацию в сентябре 2018 года.