Տումիում կառուցվող նոր համայնքային կենտրոնը շահագործման կհանձնվի հունիսին
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի և ԱՀ կառավարության համաֆինանսավորմամբ՝ Հադրութի շրջանի Տումի համայնքում կառուցվում է համայնքային կենտրոն:
Տումիում   կառուցվող     նոր համայնքային  կենտրոնը   շահագործման  կհանձնվի  հունիսին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11  հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  կապալառու   «Արմեն-Շին»  ՍՊ  ընկերության  տնօրեն  Գարիկ  Պիլյանն  ասել  է, որ  համայնքային  կենտրոնի  շինարարական   աշխատանքներն  սկսվել  է  2016  թվականից:
«Շենքը    երկհարկանի  է. այն   իր  մեջ  ներառելու է նախասրահ, գյուղապետարան, գրադարան, բուժկետ,  խաղասրահ  և  150 տեղանոց  հանդիսությունների դահլիճ:Ներկայումս  ընթանում  է  շենքի    ներքին և  արտաքին   հարդարման  աշխատանքները, որից   հետո  այն կահավորվելու  է նոր  գույքով: Համայնքային  կենտրոնը   շահագործման  է  հանձնվելու այս  տարվա հունիսին»,-տեղեկացրել  է   Գ. Պիլյանը:

Строящийся в Туми новый общинный центр будет сдан в эксплуатацию в июне
При софинансировании Всеармянского фонда «Айастан» и правительства Республики Арцах в селе Туми Гадрутского района строится общинный центр.
СТЕПАНАКЕРТ, 11 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс» директор подрядной строительной компании ООО «Армен-Шин» Гарик Пилян отметил, что строительство общинного центра началось в 2016 году.
«В двухэтажном здании разместятся муниципалитет, медпункт, библиотека, игровой зал и 150–тиместный зал торжеств. В настоящее время осуществляются внутренние и внешние отделочные работы,по окончании которых здание будет обставлено новым инвентарём.Общинный центр будет сдан в эксплуатацию в июне этого года », - добавил Г. Пилян.