Ստեփանակերտում կատարվել են մի շարք փողոցների բարեկարգման աշխատանքներ
2017 թվականին Ստեփանակերտում կատարվել են մի շարք փողոցների և բազմաբնակարան շենքերի բակերի բարեկարգման աշխատանքներ:
Ստեփանակերտում  կատարվել   են  մի շարք փողոցների բարեկարգման աշխատանքներ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝  այս մասին այսօր՝ հունվարի 22-ին կայացած մամուլի ասուլիսին ասել է ԱՀ քաղաքաշինության նախարար Կարեն Շահրամանյանը՝ նշելով, որ այդ նպատակով ծախսվել է 896 մլն դրամ:
«Բարեկարգման և ասֆալտապատման աշխատանքներն ավարտվել են Ստեփանակերտի Մխիթար Սպարապետ, Սլավա Կասպարով, Շիրվանզադե, Գարեգին Նժդեհ, Հակոբ Հակոբյան, Կարո Ալվարյան, Հեքիմյան, Արզանյան փողոցներում, Վազգեն Սարգսյան 20, Իսակովի 4ա շենքերի բակերում, ինչպես նաև Առաքել Առաքելյան փողոցի մի հատվածում»,-մանրամասնել է Կ. Շահրամանյանը:
Կ. Շահրամանյանի խոսքով՝ 2017 թվականին իրենց նախարարությունը կապալառու կազմակերպությունների հետ ձեռք է բերել պայմանավորվածություն՝ տարաժամկետ վճարման պայմաններով առաջնահերթ աշխատանքներ իրականացնելու համար:
«Այդ աշխատանքների թվին է պատկանում Ստեփանակերտի Վաղարշյան փողոցի ձախ հատվածի՝ Դուդինի և Փիրումյան փողոցների բարեկարգումը, որոնց մեծ մասն ավարտված է: Առաջիկա 2-3 տարվա ընթացքում նախատեսում ենք ևս ավարտին հասցնել Վաղարշյան փողոցն ամբողջությամբ:Սկսել ենք նաև Սասունցի Դավիթ 56 և 58 շենքերի բակերի բարեկարգման աշխատանքները»,-տեղեկացրել է նախարարը և ավելացրել, որ այդպիսի աշխատանքներ շարունակելու են հետագայում ևս:

A number of streets improved in Stepanakert
In 2017 a number of streets and yards of multi-apartment buildings have been improved in Stepanakert.
STEPANAKERT, JANUARY 22, ARTSAKHPRESS:On Monday Minister of Urban Development, Karen Shahramanyan, said about the aforementioned during his press conference. He noted that 896 million drams were spent for this purpose.
''Improvement and asphalting works were brought to an end in Stepanakert's Mkhitar Sparapet, Slava Kasparov, Shirvanzade, Garegin Nzdeh, Hakob Hakobyan, Karo Alvaryan, Hekimyan and Arzanyan streets; as well as in the yards of Vazgen Sargsyan 20, Isakov 4a multi-apartment buildings and in some parts of Arakel Arakelyan street,'' Karen Shahramanyan said.
In his words, in 2017 the Urban Development Ministry reached an agreement with contractor organizations concerning performance of priority works by installment.
''We are planning to finish the works of Vagharshyan street in 2-3 years. We have also started the improvement works of yards adjacent to the buildings of Sasuntsi Davit 56 and 58,'' the Minister informed and added that such works will be continuous.