Մադրիդում կայացած միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին արցախյան գինու համտես է կազմակերպվել
Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում հունվարի 17-21-ը կայացած «ՖԻՏՈՒՐ-2018» միջազգային զբոսաշրջային 38-րդ ցուցահանդեսին ներկայացվել են Արցախի զբոսաշրջային հնարավորությունները:
Մադրիդում կայացած միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին արցախյան գինու համտես է  կազմակերպվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնեցին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունից: Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ գերատեսչության պատվիրակությունը Արցախի գրավիչ ու բազմաբնույթ զբոսաշրջային արդյունքը ներկայացրել է Հայաստանի հետ միասնական տաղավարում:
Ցուցահանդեսի ընթացքում մեծ թվով այցելուների մասնակցությամբ կազմակերպվել է նաև արցախյան գինու համտես, որի ընթացքում Արցախի պատվիրակության կողմից ներկայացվել են արցախյան գինեգործության ավանդույթները և գինու ուղիների մասին տեղեկություններ:
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության աջակցությամբ ցուցահանդեսին մասնակցություն է ունեցել նաև Արցախի Հանրապետությունում հաշվառված զբոսաշրջային օպերատորներ և մասնագիտացված կազմակերպություններ:
«ՖԻՏՈՒՐ-2018»-ը Եվրոպայում կազմակերպվող նմանատիպ ցուցահանդեսներից խոշորագույնների շարքում է: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցել է ավելի քան 10.000 ընկերություն 165 երկրներից, իսկ այցելուների թիվը կազմել է մոտ 140.000, ինչը ռեկորդային է նախորդ տարիների համեմատ

На международной турвыставке в Мадриде состоялась дегустация арцахских вин
На прошедшей в Мадриде с 17 по 21 января 38-ой Международной туристической выставке FITUR (Feria Internacional de Turismo) были представлены туристические возможности Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 января АРЦАХПРЕСС - Об этом «Арцахпресс» сообщили в Министерстве культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах. По сообщению источника, привлекательная и разносторонняя турпродукция Арцаха была представлена в одном с Арменией павильоне.
В ходе выставки с участием большого числа посетителей была организована дегустация арцахских вин,во время которой были представлены сведения о традициях виноделия в Арцахе .
При поддержке Министерства культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах, в выставке приняли участие зарегистрированные в Арцахе туроператоры и  специализированные организации.
Ежегодная международная выставка FITUR в Мадриде является крупнейшей среди подобных турвыставок.
В этом году в ней приняли участие более 10.000 компаний из 165 стран,а число посетителей рекордное по сравнению с предыдущими годами- около 140.000.