Մադրիդում կայացած միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին արցախյան գինու համտես է կազմակերպվել
Իսպանիայի մայրաքաղաք Մադրիդում հունվարի 17-21-ը կայացած «ՖԻՏՈՒՐ-2018» միջազգային զբոսաշրջային 38-րդ ցուցահանդեսին ներկայացվել են Արցախի զբոսաշրջային հնարավորությունները:
Մադրիդում կայացած միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին արցախյան գինու համտես է  կազմակերպվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնեցին ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարությունից: Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ գերատեսչության պատվիրակությունը Արցախի գրավիչ ու բազմաբնույթ զբոսաշրջային արդյունքը ներկայացրել է Հայաստանի հետ միասնական տաղավարում:
Ցուցահանդեսի ընթացքում մեծ թվով այցելուների մասնակցությամբ կազմակերպվել է նաև արցախյան գինու համտես, որի ընթացքում Արցախի պատվիրակության կողմից ներկայացվել են արցախյան գինեգործության ավանդույթները և գինու ուղիների մասին տեղեկություններ:
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության նախարարության աջակցությամբ ցուցահանդեսին մասնակցություն է ունեցել նաև Արցախի Հանրապետությունում հաշվառված զբոսաշրջային օպերատորներ և մասնագիտացված կազմակերպություններ:
«ՖԻՏՈՒՐ-2018»-ը Եվրոպայում կազմակերպվող նմանատիպ ցուցահանդեսներից խոշորագույնների շարքում է: Այս տարի ցուցահանդեսին մասնակցել է ավելի քան 10.000 ընկերություն 165 երկրներից, իսկ այցելուների թիվը կազմել է մոտ 140.000, ինչը ռեկորդային է նախորդ տարիների համեմատ

Artsakh wine tasted at the Madrid International Tourism Trade Fair
Artsakh tourism opportunities were presented at the 38th FITUR, International Tourism Trade Fair, which was held in Spain’s capital city of Madrid from January 17 to 21.
STEPANAKERT, JANUARY 26, ARTSAKHPRESS:Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism informed Artsakhpress about the aforementioned. According to the source, Artsakh and Armenia shared a joint booth at the fair.
During the exhibition tasting of Artsakh wine was organized with the participation of large number fo visitors. During the fair Artsakh's delegation presented winemaking traditions of Artsakh.
With the support of Artsakh Ministry of Culture, Youth Affairs and Tourism, tourism operators and specialized organizations registered in Artsakh also partook at the exhibition.
FITUR-2018 is among the largest exhibitions of its kind organized in Europe. This year the exhibition was attended by more that 10,000 organizations from 165 countries. The number of visitors reached 140,000.