Հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին. արցախցի մարզիկը՝ աշխարհի չեմպիոն
Աշխարհի «Ultimax» ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ հունվարի 27-28-ը Վրաստանի Ռուսթավ քաղաքում կայացել է խառը մենամարտերի (MMA) աշխարհի առաջնություն, որին Արցախից մասնակցել է «Արմֆայթինգ» ֆեդերացիայի մարզիկ Արմեն Հայրապետյանը և դարձել աշխարհի չեմպիոն:
Հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին. արցախցի   մարզիկը՝ աշխարհի չեմպիոն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ա. Հայրապետյանն ասել է, որ ինքն առաջին անգամ է մասնակցում MMA աշխարհի առաջնությանը:
Չեմպիոնի խոսքով՝ առաջնությանը մասնակցել են աշխարհի 22 երկիր ներկայացնող մարզիկներ:
«Առաջին ռաունդի 26 վարկյանին տեխնիկական նոկաուտի եմ ենթարկել Ռուսաստանի Դաշնությունը ներկայացնող մարզիկ Արսլանալի Կաջիմուրզաևին և հաղթանակ գրանցել՝ արժանանալով ոսկե մեդալի, գոտու և պատվոգրի: Ինձ՝ արցախցի մարզիկիս, պատիվ է մասնակցել նման առաջնության և դառնալ աշխարհի չեմպիոն,-նշել է Ա. Հայրապետյանը և ավելացրել,- հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին»:

Свою победу посвящаю армянской армии -Чемпион мира Армен Айрапетян
По инициативе Всемирной федерации «Ultimax» 27-28 января в городе Рустави Грузии состоялся чемпионат мира по смешанным единоборствам ММА , на котором из Арцаха принял участие и стал чемпионом мира тренер Федерации "Армфайтинг"Армен Айрапетян.
Свою победу  посвящаю армянской армии -Чемпион мира Армен Айрапетян
СТЕПАНАКЕРТ, 29 января АРЦАХПРЕСС - В интервью корреспонденту «Арцахпресс», Айрапетян сказал, что впервые принимает участие в чемпионате мира по ММА.
По его словам, в чемпионате приняли участие спортсмены из 22 стран.
«На 26-ой секунде первого раунда я отправил в нокаут российского спортсмена Арсланали Каджимурзаева,одержал победу , получив золотой пояс , медаль и диплом.
Для меня,арцахского спортсмена, большая честь участвовать в подобном чемпионате и стать чемпионом мира », - сказал Айрапетян ,добавив: «Свою победу я посвящаю армянской армии».