Հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին. արցախցի մարզիկը՝ աշխարհի չեմպիոն
Աշխարհի «Ultimax» ֆեդերացիայի նախաձեռնությամբ հունվարի 27-28-ը Վրաստանի Ռուսթավ քաղաքում կայացել է խառը մենամարտերի (MMA) աշխարհի առաջնություն, որին Արցախից մասնակցել է «Արմֆայթինգ» ֆեդերացիայի մարզիկ Արմեն Հայրապետյանը և դարձել աշխարհի չեմպիոն:
Հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին. արցախցի   մարզիկը՝ աշխարհի չեմպիոն
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Ա. Հայրապետյանն ասել է, որ ինքն առաջին անգամ է մասնակցում MMA աշխարհի առաջնությանը:
Չեմպիոնի խոսքով՝ առաջնությանը մասնակցել են աշխարհի 22 երկիր ներկայացնող մարզիկներ:
«Առաջին ռաունդի 26 վարկյանին տեխնիկական նոկաուտի եմ ենթարկել Ռուսաստանի Դաշնությունը ներկայացնող մարզիկ Արսլանալի Կաջիմուրզաևին և հաղթանակ գրանցել՝ արժանանալով ոսկե մեդալի, գոտու և պատվոգրի: Ինձ՝ արցախցի մարզիկիս, պատիվ է մասնակցել նման առաջնության և դառնալ աշխարհի չեմպիոն,-նշել է Ա. Հայրապետյանը և ավելացրել,- հաղթանակս նվիրում եմ հայոց բանակին»:

Artsakh sportsman becomes world champion
From January 27 to 28, upon the initiative of World Ultimax Federation, a Mixed Martial Arts (MMA) world championship took place in Rustavi city, Georgia. Armfighting Federation sportsman Armen Hayrapetyan represented Artsakh at the championship.
STEPANAKERT, JANUARY 29, ARTSAKHPRESS:The sportsman told Artsakhpress that it’s the first time he takes part at the MMA world championship.
He informed that representatives from 22 different countries took part at the championship.
“I am honored to participate at such a championship and become world champion,’’ Armen Hayrapetyan said, “I dedicate my victory to the Armenian army,’’ he added.