Արա Բաբլոյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Մոսկվա
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 13-15-ն աշխատանքային այցով կլինի Մոսկվայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հերմինե Նաղդալյանը եւ Արտաշես Գեղամյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:
Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հանրային կապերի վարչությունից, այցի շրջանակում պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահ Վյաչեսլավ Վոլոդինի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնության խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոյի հետ: Արա Բաբլոյանը Պետական դումայում կմասնակցի Հայաստանի Հանրապետության եւ Ռուսաստանի Դաշնության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակին ու Հայ Առաքելական Եկեղեցու Նոր Նախիջեւանի եւ Ռուսաստանի հայոց թեմի 300-ամյակին նվիրված ցուցահանդեսի բացմանը:

Speaker of Parliament Ara Babloyan to depart for Russia
STEPANAKERT, FEBRUARY 12, ARTSAKHPRESS:Babloyan’s delegation includes MP Hermine Naghdalyan, MP Artashes Geghamyan and chief of staff of the parliament staff, secretary general Ara Saghatelyan.
During the visit to Moscow, the delegation will meet with Vyacheslav Volodin, Chairman of the State Duma and Valentina Matvienko, chairman of the federation council.
In the state duma, Babloyan will participate in the inauguration of an exhibition marking the 25th anniversary of establishing diplomatic ties between Armenia and Russia and the 300th anniversary of the Armenian Diocese of Russia.