Արցախյան շարժումը հայ ժամանակակից պատմության մեջ ամենաբախտորոշն էր. Շահան Գանտահարյան
Արցախյան շարժումը համոզված եմ մեր ժամանակակից պատմության ամենաբախտորոշ իրադարձությունն է, որ մեզ վերակերտեց իբրեւ ազգ եւ պետականություն։
Արցախյան շարժումը հայ ժամանակակից պատմության  մեջ  ամենաբախտորոշն էր. Շահան Գանտահարյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր՝ փետրվարի 13-ին, Ստեփանակերտի Վերածննդի հրապարակում կայացած հանրահավաքի ժամանակ, տեսակապով շնորհավորելով Ղարաբաղյան շարժման 30-ամյակի կապակցությամբ, ասել է Լիբանանի «Ազդակ» օրաթերթի խմբագիր Շահան Գանտահարյանը:
«Այն փոխեց հայկական աշխարհը, ստեղծեց պետականություն և երաշխավորեց մեր հայրենիքի անվտանգությունը` ամբողջ Սփյուռքի մտայնությունը փոփոխության տանելով դեպի հայրենակենտրոն մտածողություն: Մենք համոզված ենք, որ առաջ ենք գնում դեպի Արցախ:Արցախցիները մեզ ուժ ու կորով են տալիս՝ նպատակաուղղված աշխատելու առումով: Մենք ձեր կողքին ենք և բոլորս միասին ծառայում ենք Արցախի Հանրապետությանը: Շնորհավորում եմ շարժման 30-ամյակի առիթով և նորանոր հաջողություններ ու ձեռքբերումներ եմ մաղթում»,- նշել է Շ. Գանտահարյանը:

Karabakh Movement the most decisive in modern Armenian history — editor of ''Azdag'' daily
STEPANAKERT, FEBRUARY 13, ARTSAKHPRESS:On Tuesday editor of ''Azdag'' daily of Beirut Shahen Gantaharyan said the aforementioned in his message sent via video on the occasion of the 30th anniversary of Karabakh Movement.
''It has changed the Armenian world, created statehood and guaranteed the security of our fatherland. It has changed Diaspora's mentality making it homeland-centered.  The Artsakh people give us strength to work purposefully. We are with you and together we serve the Artsakh Republic. I congratulate you on the 30th anniversary and wish you further success and achievements,'' Shahen Gantaharyan said.