Ստեփանակերտում տեղի է ունեցել տոնական համերգ՝ նվիրված Արցախյան շարժման 30-ամյակին
Այսօր՝ փետրվարի 20-ին, Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում տեղի է ունեցել տոնական համերգ՝ նվիրված Արցախյան շարժման 30-ամյակին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: ‹‹Արցախպրես››-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ համերգը մեկնարկել է Շուշիի ազատագրման ռազմաօպերացիայի ժամանակ հերոսաբար զոհված տանկիստ Օլեգ Փիրումյանի կնոջ՝ երգահան Իրինա Փիրումյանի հեղինակած և Սիմոն Սարգսյանի կողմից մշակված ‹‹Վերադարձի՛ր›› երգով:
Այնուհետև հանդիսավոր միջոցառմանը Ստեփանակերտի մշակութային օջախների սաները, ինչպես նաև ՀՀ-ից ժամանած երգիչ-երգչուհիները հանդես են եկել երաժշտական կատարումներով և պարային ելույթներով:
Միջոցառմանը ներկա էին ԱՀ Նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ երկրորդ Նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, ԱԺ նախագահ Աշոտ Ղուլյանը, պետական նախարար Արայիկ Հարությունյանը, Հայ առաքելական եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք, Արցախյան շարժման մասնակիցներ, հյուրեր:

В Степанакерте состоялся праздничный концерт, посвященный 30-летию Арцахского движения.
Сегодня, 20 февраля, во Дворце культуры и молодежи города Степанакерт состоялся праздничный концерт, посвященный 30-летию Арцахского движения.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 февраля, АРЦАХПРЕСС – Как передает корреспондент «Арцахпресс», концерт начался с песни «Возвращайся»  композитора Ирины Пирумян, жены героически погибшего во время освободительной операции города Шуши танкиста Олега Пирумяна, в обработке Симона Саргсяна.
Затем с музыкальной и танцевальной программами выступили как студенты культурных центров Степанакерта, так и исполнители, прибывшие из Армении.
На концерте присутствовали Президент Республики Арцах Бако Саакян, второй Президент Республики Армения Роберт Кочарян, председатель Народного Совета Ашот Гулян, Государственный министр Республики Арцах Араик Арутюнян, предводитель Арцахской епархии Армянской Апостольской Церкви архиепископ Паргев Мартиросян, другие должностные лица, участники Арцахского движения и гости.