Պատժամիջոցները Ռուսաստանի՝ 3 մլրդ դոլարի պարտավորագրեր են ձախողել. ԱՄՆ-ի Պետդեպ
ակառուսական պատժամիջոցների պատճառով Ռուսաստանը կորցրել Է արտասահմանյան երկրների հետ ավելի քան 3 միլիարդ դոլար գումարի պարտավորագրեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լրագրողների համար կայացած բրիֆինգում այս մասին հայտարարել Է ԱՄՆ-ի Պետդեպարտամենտի պաշտոնական ներկայացուցիչ Հիզեր Նոյերթը:
«Մենք բավարարված ենք, որ որոշ երկրներ դադարել են գնել ռոուսական ապրանքներ եւ նյութեր: Մենք կարծում ենք, որ մեզ հաջողվել Է կասեցնել ավելի քան 3 միլիարդ դոլարի գործարքներ»,- պարզաբանել Է նա:
Նա հիշեցրել Է, որ ԱՄՆ-ը մյուս պետություններին նախազգուշացրել Է ռազմական արդյունաբերության ոլորտում Ռուսաստանի հետ պարտավորագրերի կնքումից: Հակառակ դեպքում, հավելել Է Նոյերթը, Վաշինգտոնը պատժամիջոցներ կսահմանի նաեւ այդ երկրների դեմ:

Санкции сорвали контракты России на 3 миллиарда долларов
Из-за антироссийских санкций Россия потеряла контракты с зарубежными странами на сумму более 3 миллиардов долларов.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 февраля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС - Об этом заявила на брифинге официальный представитель Госдепартамента США Хизер Нойерт.
«Мы удовлетворены тем, что некоторые страны перестали закупать часть российских товаров и материалов. Мы считаем, что нам удалось остановить сделки более чем на 3 миллиарда долларов», — пояснила она.
Она напомнила, что США предостерегли другие государства от заключения контрактов с Россией в сфере военной промышленности. В противном случае, добавила Нойерт, Вашингтон будет вводить санкции и против этих стран.