Մադագասկարի արտաքին գործերի նախարարը պաշտոնական այց կկատարի Հայաստան
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար, Ֆրանկոֆոնիայի նախարարական համաժողովի նախագահ Էդվարդ Նալբանդյանի հրավերով փետրվարի 22-24-ը Հայաստան կայցելի Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպությունում նախագահող Մադագասկարի արտաքին գործերի նախարար Անրի Ռաբարի-Նձական։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 21, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, Մադագասկարի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարին կընդունի Հանրապետության Նախագահը։
Անրի Ռաբարի-Նձական կհանդիպի ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանի հետ:
Փետրվարի 23-ին նախատեսված են Հայաստանի և Մադագասկարի արտգործախարարների բանակցությունները, որոնց արդյունքում նախարարները հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով։

Министр ИД Мадагаскара посетит Армению с официальным визитом
По приглашению министра ИД Армении, председателя конференции Франкофонии Эдварда Налбандяна, 22-24-го февраля Армению с официальным визитом посетит министр ИД Мадагаскара, председатель Международной организации Франкофонии Анри Рабари-Ндзака.
СТЕПАНАКЕРТ, 21февраля, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Министра ИД Мадагаскара, председателя Международной организации Франкофонии Анри Рабари-Ндзака примет президент Армении Серж Саргсян.
Министр ИД Мадагаскара, председатель Международной организации Франкофонии Анри Рабари-Ндзака встретится с премьер-министром Армении Кареном Карапетяном.
23-го февраля состоятся переговоры министров ИД Армении и Мадагаскара, после чего они выступят с совместным заявлением.