«Հայրենասեր»-ի նախաձեռնությամբ մի շարք դիրքերում տեղադրվել են արևային պանելներ և մարտկոցներ
«Հայրենասեր» բարեգործական-հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ առաջնային գծում տեղակայված մի շարք դիրքերում տեղադրվել են արևային պանելներ և մարտկոցներ՝ տեխնիկական սարքավորումները սնուցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հայրենասեր» բարեգործական-հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր Ստեփան Սարգսյանը՝ ավելացնելով, որ նախաձեռնությունն իրագործել են «Հայրենիքիս» ֆեյսբուքյան խմբի նվիրատվության շնորհիվ:
«Ծրագիրն իրականացվում է մեր անվտանգության, պաշտպանության համապատասխան կառույցների հետ համատեղ: Այն կրելու է շարունակական բնույթ: Նպատակն է, որպեսզի դիրքապահ զինվորների համար ապահովվի այլընտրանքային էներգիայի աղբյուր, որը կսնուցի այն բոլոր սարքերը, որոնք օգտագործվում են դիրքերում՝ դիտարկման, կապի և մնացած ոլորտների օգտագործման համար»,- նշել է Ս. Սարգսյանը և ավելացրել, որ ծրագիրը շատ կարևոր նշանակություն ունի, քանի որ այն ավելի է ամրապնդում դիրքերի պաշտպանությունը:

По инициативе организации «Айренасер» в ряде позиций были установлены солнечные панели и батареи
По инициативе общественно-благотворительной организации «Айрасер» в ряде позиций, расположенных на передовой линии, были установлены солнечные панели и батареи для питания технического оборудования.
СТЕПАНАКЕРТ, 22 февраля, АРЦАХПРЕСС – Об этом в ходе интервью с корреспондентом «Арцахпресс» сообщил соучередитель общественно-благотворительной организации «Айренасер» Степан Саргсян, добавив, что инициатива была реализована благодаря пожертвованиям группы «Айреникис» в Facebook.
«Проект реализуется в сотрудничестве с нашими соответствующими структурами защиты и безопасности. Он будет иметь непрерывный характер. Целью является обеспечение альтернативным источником энергии солдат в пограничной зоне, которая станет источником питания для оборудований, используемых на передовой линии для наблюдения, связи и в других сферах», - отметил С. Саргсян и добавил, что проект имеет важное значение, поскольку он позволяет еще более укрепить защитную позицию передовой линии.