«Հայրենասեր»-ի նախաձեռնությամբ մի շարք դիրքերում տեղադրվել են արևային պանելներ և մարտկոցներ
«Հայրենասեր» բարեգործական-հասարակական կազմակերպության նախաձեռնությամբ առաջնային գծում տեղակայված մի շարք դիրքերում տեղադրվել են արևային պանելներ և մարտկոցներ՝ տեխնիկական սարքավորումները սնուցելու նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Հայրենասեր» բարեգործական-հասարակական կազմակերպության համահիմնադիր Ստեփան Սարգսյանը՝ ավելացնելով, որ նախաձեռնությունն իրագործել են «Հայրենիքիս» ֆեյսբուքյան խմբի նվիրատվության շնորհիվ:
«Ծրագիրն իրականացվում է մեր անվտանգության, պաշտպանության համապատասխան կառույցների հետ համատեղ: Այն կրելու է շարունակական բնույթ: Նպատակն է, որպեսզի դիրքապահ զինվորների համար ապահովվի այլընտրանքային էներգիայի աղբյուր, որը կսնուցի այն բոլոր սարքերը, որոնք օգտագործվում են դիրքերում՝ դիտարկման, կապի և մնացած ոլորտների օգտագործման համար»,- նշել է Ս. Սարգսյանը և ավելացրել, որ ծրագիրը շատ կարևոր նշանակություն ունի, քանի որ այն ավելի է ամրապնդում դիրքերի պաշտպանությունը:

Solar panels and batteries installed in a number of military positions
Upon the initiative of Hayrenaser charity NGO, solar panels and batteries aiming to charge technical equipment have been installed in a number of frontline positions.
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS:Stepan Sargsyan, co-founder of Hayrenaser charity NGO told Artsakhpress about the aforesaid. He added the initiative has been implemented thanks to the donation made by “Hayreniqis'' Facebook group.
''The program is being implemented together with the respective structures of security and defense. It will have continuous nature. The aim is to ensure border guards alternative energy source, which will charge all the devices that are used by them,'' said Stepan Sargsyan noting that the program is of much importance, since it strengthens security of our military positions.