Բակո Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ առողջապահության նախարարության «Արեւիկ» մանկական բուժմիավորում
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 22-ին այցելել է ԼՂՀ առողջապահության նախարարության «Արեւիկ» մանկական բուժմիավորում, հանդիպել բժշկական անձնակազմի հետ եւ քննարկել հաստատության գործունեությանը վերաբերող տարբեր հարցեր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, փետրվարի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ առողջապահության ոլորտը, մասնավորապես՝ մանկական բժշկությունը, մշտապես գտնվում է պետության ուշադրության կենտրոնում, եւ այսուհետ էլ արվելու է հնարավորը բուժսպասարկման որակը բարձրացնելու, որակյալ բժշկական կադրեր պատրաստելու եւ վերապատրաստելու ուղղությամբ:
Նախագահին ուղեկցում էին պետնախարար Արայիկ Հարությունյանը, առողջապահության նախարար Կարինե Աթայանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Health care sphere always in spotlight of state: Artsakh President
On 22 February Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited the “Arevik” children’s hospital of the NKR healthcare ministry, met with the medical staff and discussed issues related to the structure’s activity, Presidential Office informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, FEBRUARY 22, ARTSAKHPRESS:The Head of the State highlighted that the health care sphere, particularly children’s health, was always in the spotlight of the state and everything would be done further on for improving the quality of medical service, training and retraining qualified medical personnel.
Minister of state Arayik Haroutyunyan, healthcare minister Karine Atayan and other officials accompanied the President during the visit.