Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին՝ ՀՀ Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 2-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Արմեն Սարգսյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ ընտրվելու կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչության հաղորդմամբ՝ ուղերձում ասված է.
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ՝ աշխատանքի եւ կյանքի Ձեր մեծ փորձը, խորը եւ բազմակողմանի գիտելիքները, մարդկային որակները կհանդիսանան Ձեր պարտականությունների լիարժեք եւ արդյունավետ կատարման կարեւորագույն գրավականներից:
Հուսով եմ, որ Ձեր նախագահության ժամանակաշրջանում կշարունակվի Հայաստանի Հանրապետության զարգացումն ու զորացումը, կամրապնդվի Հայաստան-Արցախ-Սփյուռք եռամիասնությունը, կյանքի կկոչվեն բազմաթիվ ռազմավարական ծրագրեր:
Կրկին շնորհավորում եմ Ձեզ, մեծարգո՛ պարոն Սարգսյան, եւ մաղթում քաջառողջություն, հաջողություններ աշխատանքում եւ ամենայն բարիք»:

On 2 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan sent a congratulatory letter to Armen Sargsyan on the occasion of being elected to the post of the Republic of Armenia’s President, press service of the Artsakh President's Office informed Artsakhpress.
President of Artsakh congratulates Armenia's President-elect Armen Sargsyan
STEPANAKERT, MARCH 2, ARTSAKHPRESS:The letter runs as follows:
On behalf of the Artsakh people, authorities and personally myself I extend my cordial congratulations to You on being elected to the post of the President of the Republic of Armenia.
I am confident that Your rich work and life experience, profound knowledge and well-rounded education, human qualities will be among the most important guarantees for effective and comprehensive performance of Your duties.
I hope that during Your presidency the Republic of Armenia will develop and strengthen an ongoing nature, the Armenia-Artsakh-Diaspora trinity will be further cemented, numerous strategic programs will be brought to life.
I once again congratulate You, honorable Mr. Sargsyan, and wish robust health, successes in work and all the best”.