Բակո Սահակյանն ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 5-ին ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը՝ քաղաքապետ Ռիշար Մալիեի գլխավորությամբ:
Բակո Սահակյանն  ընդունել է Ֆրանսիայի Բոկ Բել Էր քաղաքի պատվիրակությանը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հարաբերություններին առնչվող տարբեր հարցեր:
Նախագահը գոհունակությամբ նշել է, որ Ֆրանսիայի վարչական շրջանների եւ միավորների հետ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ ընդգծելով, որ դա թույլ է տալիս կյանքի կոչել կարեւոր ծրագրեր սոցիալ-տնտեսական, մարդասիրական եւ հասարակական ոլորտներում:
Երկրի ղեկավարը համոզմունք է հայտնել, որ երկկողմ կապերը հետեւողականորեն կամրապնդվեն, որի համար կա անհրաժեշտ ներուժ:

Бако Саакян принял делегацию французского города Бок Бель Эр
5 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян принял делегацию французского города Бок Бель Эр во главе с мэром Ришаром Малие.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 марта, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах.
На встрече были обсуждены разные вопросы, касающиеся двусторонних отношений.
Президент с удовлетворением отметил, что взаимодействие с административными регионами и единицами Франции находится на высоком уровне, подчеркнув, что это позволяет осуществлять важные программы в социально-экономической, гуманитарной и общественной сферах.
Глава государства выразил уверенность, что двусторонние связи будут последовательно укреплены, для чего имеется необходимый потенциал.