Թուրքիայի ԱԳ նախարարը պաշտոնական այցով Ռուսաստան կայցելի
Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն մարտի 12-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Ռուսաստան կուղեւորվի: Այս մասին երկրի ԱԳՆ-ում տեղի ունեցած մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտնել է գերատեսչության պաշտոնական ներկայացուցիչ Համի Աքսան:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Թուրքիան մեծ նշանակություն է տալիս Ռուսաստանի հետ հարաբերություններին, հայտնում է News.am-ը:
Մեր ԱԳ նախարարը մարտի 12-ից 14-ը այցով Մոսկվա կուղեւորվի, որի ընթացքում կքննարկի բարձր մակարդակով Համագործակցության խորհրդի նիստի նախապատրաստման հարցը, ինչպես նաեւ կմասնակցի տուրիստական ցուցահանդեսին»,- ասել է նա:

Глава МИД Турции посетит Россию с официальным визитом
Министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу отправится 12 марта с трехдневным официальным визитом в Россию.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 марта, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщил на пресс-конференции в МИД республики официальный представитель внешнеполитического ведомства Хами Аксой, передает NEWS.am с ссылкой  на ТАСС.
«Турция придает большое значение отношениям с Россией. Наш министр иностранных дел отправится с визитом в Москву с 12 по 14 марта, в ходе которого он обсудит подготовку к заседанию Совета сотрудничества на высшем уровне, а также примет участие в туристической выставке»,- сказал он.