Ադրբեջանում միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության անդամներ են չեզոքացվել
Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայությունը ոչնչացրել է միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության կազմի մեջ մտնող «Խաչմազ Ջամաաթի» ծայրահեղական խմբավորման անդամներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով ՊԱԾ-ը, օպերատիվ միջոցառումների ընթացքում պարզվել է, որ «Խաչմազ Ջամաաթի» անդամներ Սաբիր Մամեդովը եւ Թարլան Սալիմովը դիվերսիոն-ահաբեկչական գործողություններ էին նախապատրաստում, փոխանցում է news.am-ը:
Փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել: Խաչմազի շրջանում իրականացված օպերացիայի ընթացքում ՊԱԾ-ի աշխատակիցները Սաբիր Մամեդովից եւ Թարլան Սալիմովից պահանջել են հանձնվել, սակայն վերջիններս զինված դիմադրություն են ցույց տվել եւ կրակ են բացել իրավապահների ուղղությամբ: Արդյունքում, Մամեդովը եւ Սալիմովը ոչնչացվել են:

Members of Khachmaz Jamaati group eliminated in Azerbaijan
Azerbaijan's State Security Service officers have carried out an anti-terrorist operation in the north of the country, killing terrorists, who plotted terrorist attacks.
STEPANAKERT, MARCH 7, ARTSAKHPRESS:"As a result of operational activities, the so-called 'Khachmaz Jamaat' terrorist group led by Azerbaijani citizen Sabir Arulla oglu Mammadov was identified and rendered harmless.
On March 6, 2018, Jamaat members Sabir Arulla oglu Mammadov and Tarlan Safar oglu Salimov, who were found to be attempting to organize terrorist attacks, offered armed resistance to the DTX task force. In the return fire, terrorists S. Mamedov and T. Salimov were killed,” RIA Novosti cited the press release as saying.
According to the press service, improvised explosive devices, as well as weapons and ammunition were found at the crime scene during the operation.