Ադրբեջանում միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության անդամներ են չեզոքացվել
Ադրբեջանի Պետական անվտանգության ծառայությունը ոչնչացրել է միջազգային ահաբեկչական կազմակերպության կազմի մեջ մտնող «Խաչմազ Ջամաաթի» ծայրահեղական խմբավորման անդամներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները՝ վկայակոչելով ՊԱԾ-ը, օպերատիվ միջոցառումների ընթացքում պարզվել է, որ «Խաչմազ Ջամաաթի» անդամներ Սաբիր Մամեդովը եւ Թարլան Սալիմովը դիվերսիոն-ահաբեկչական գործողություններ էին նախապատրաստում, փոխանցում է news.am-ը:
Փաստի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել: Խաչմազի շրջանում իրականացված օպերացիայի ընթացքում ՊԱԾ-ի աշխատակիցները Սաբիր Մամեդովից եւ Թարլան Սալիմովից պահանջել են հանձնվել, սակայն վերջիններս զինված դիմադրություն են ցույց տվել եւ կրակ են բացել իրավապահների ուղղությամբ: Արդյունքում, Մամեդովը եւ Սալիմովը ոչնչացվել են:

В Азербайджане ликвидированы члены международной террористической организации
Служба государственной безопасности Азербайджана уничтожила членов экстремистской религиозной группировки «Хачмаз Джамааты», входящей в состав международной террористической организации.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 марта, АРЦАХПРЕСС - Как сообщают азербайджанские СМИ со ссылкой на СГБ, в ходе оперативных мер СГБ было установлено, что члены «Хачмаз Джамааты» - Сабир Мамедов и другие - вели подготовку к диверсионно-террористическим действиям, передает NEWS.am.
По факту возбуждено уголовное дело. В ходе проведенной на территории Хачмазского района операции сотрудники СГБ потребовали от Сабира Мамедова и Тарлана Салимова сдаться, однако, они, оказав вооруженное сопротивление, открыли огонь по сотрудникам СГБ. В результате Мамедов и Салимов были уничтожены.
Кроме того, во время операции сотрудники СГБ обнаружили изготовленные кустарным способом взрывные устройства и вещества, а также различное оружие.