Մեծ ուշադրություն ենք դարձնում Արցախում նռան այգիների ավելացմանը. Ժիրայր Միրզոյան
Ընդհանուր առմամբ, ներկայումս Արցախում ունենք շուրջ 1000 հա նռան այգիներ և նախատեսում ենք այն հասցնել 5000 հա-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 7, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած մամուլի ասուլիսին ասել է ԱՀ գյուղատնտեսության նախարար Ժիրայր Միրզոյանն՝ ավելացնելով, որ այդ ուղղությամբ պետական նպատակաուղղված քաղաքականություն է իրականացվում, որը շարունակվելու է առաջիկա տարիներին:
«Դա համալիր ծրագիր է, քանի որ նռան արտադրության ծավալների մեծացումը խթանելու է նոր վերամշակող արտադրությունների ստեղծմանը: Այսօր աշխարհում նռան՝ որպես թարմ մրգի, ինչպես նաև դրա վերամշակված վերջնական արտադրանքի, մեծ պահանջարկ կա: Եվ համոզված ենք, որ ծրագիրն արդյունավետ է լինելու, քանի որ մթերման և իրացման խնդիր չի լինելու»,- ավելացրել է Ժ. Միրզոյանը:

Increase in volume of pomegranate production will contribute to creation of new processing industries, minister
Overall, we have 1000 hectares of pomegranate orchard and we plan to increase the number to 5000 hectares.
STEPANAKERT, MARCH 7, ARTSAKHPRESS:Zhirayr Mirzoyan, Artsakh Minister of Agriculture, said the aforementioned during the press conference held on Wednesday. He next said the state carries out policy in that direction and which will continue in the upcoming years.
“This is a complex program, since the increase in volume of pomegranate production will contribute to the creation of new processing industries. Today there is a great demand for pomegranate in the world. I am confident the project will be an efficient one,’’ Zhirayr Mirzoyan said.