Մոսկվան ավելի ու ավելի ագրեսիվորեն Է գործում. Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար
Ռուսաստանն ավելի ու ավելի ագրեսիվորեն Է գործում եւ իրենից ավելի մեծ սպառնալիք Է ներկայացնում, քան առաջ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտի 8-ին ITV հեռուստաալիքին տված հարցազրույցում այս պնդմամբ հանդես Է եկել Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանության նախարար Գեւին Ուիլյամսոնը:
«Ռուսաստանից ավելի ու ավելի մեծ սպառնալիք Է բխում, եւ ամբողջ արեւելյան ճակատով այնպիսի երկրներում, ինչպիսիք են Ուկրաինան եւ Էստոնիան, մենք (ՌԴ-ի կողմից) ավելի ու ավելի շատ ագրեսիվ մոտեցում ենք տեսնում»,- ասել Է նախարարը:
Մեծ Բրիտանիայի պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի պնդմամբ՝ Ռուսաստանը փոխում Է պայքարի վարման եղանակներն իր պոտենցիալ հակառակորդների դեմ եւ «բարձրացնում Է հակամարտության մակարդակը»: «Մենք դա տեսնում ենք նաեւ Հյուսիսային Ատլանտիկայում. (ռուսական) սուզանավերի թիվը, որոնք գտնվում են այնտեղ, տասն անգամ մեծացել Է վերջին յոթ տարվա ընթացքում»,- հայտարարել Է նա, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Британский министр обороны: от России исходит все большая угроза
СТЕПАНАКЕРТ, 8 марта, АРЦАХПРЕСС - С таким утверждением выступил в четверг в интервью телеканалу ITV министр обороны Великобритании Гэвин Уильямсон, передает ТАСС.
«От России исходит все большая угроза, и по всему восточному фронту в таких странах, как Украина и Эстония, мы наблюдаем все более агрессивный подход со стороны РФ», - полагает министр.
Согласно утверждению главы британского оборонного ведомства, Россия изменяет способы ведения борьбы со своими потенциальными противниками и «повышает уровень конфликта». «Мы также наблюдаем это в Северной Атлантике: количество российских подводных лодок, которые там находятся, увеличилось в десять раз за последние семь лет», - заявил он.
«Россия становится решительной, более агрессивной, - полагает Уильямсон, - и нам необходимо изменить тот подход, с помощью которого мы справляемся с этим, поскольку мы не можем оказаться в ситуации в этих конфликтных зонах, в которой нами будет верховодить другая страна».
1 марта в своем послании Федеральному собранию президент РФ Владимир Путин подчеркнул, что Россия никому не угрожает и ни на кого не собирается нападать. Он отметил, что растущая военная мощь России - это гарантия мира на планете.