Օբաման Netflix-ի հետ բանակցություններ է վարում սեփական շոուի շուրջ
ԱՄՆ նախկին նախագահ Բարաք Օբաման բանակցություններ է վարում ամերիկյան Netflix ընկերության հետ՝ սեփական շոու թողարկելու վերաբերյալ, հայտնում է New York Times-ը՝ վկայակոչելով իր աղբյուրներին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 9, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Պարբերականի տեղեկություններով՝ Օբաման ընկերության հետ բանակցությունները վարում է կնոջ՝ Միշելի հետ միասին:
Նշվում է, որ Netflix-ը պատրաստ է Օբամային եւ նրա կնոջը վճարել էքսկլյուզիվ շոուի համար, որը հասանելի կլինի ընկերության միայն սթրիմինգային ծառայությունում (ներկայումս աշխարհում մոտ 118 մլն բաժանորդ ունի): Շոուի տեսարանների քանակությունը եւ ձեւաչափը դեռեւս ընտրված չեն:
Հայտնի է, որ Օբաման չի պատրաստվում իր շոուն ԱՄՆ գոծող նախագահ Դոնալդ Թրամփի քաղաքական կուրսի քննադատության համար որպես գործիք օգտագործել: Պարբերականը նշել է, որ նախկին նախագահը ցանկանում է իր շոուն նվիրել «ոգեշնչող պատմություններին»:

Обама ведет переговоры с Netflix о собственном шоу
Бывший президент США Барак Обама ведет переговоры с американской развлекательной компанией Netflix о запуске собственного шоу.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 марта, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает New York Times со ссылкой на собственные источники, передает Gazeta.
По данным издания, Обама ведет переговоры с компанией вместе со своей женой Мишель.
Сообщается, что Netflix готова заплатить Обаме и его жене за эксклюзивное шоу, которое будет доступно только на стриминговом сервисе компании (в данный момент он насчитывает около 118 млн подписчиков по всему миру). Количество эпизодов и формат шоу пока не выбраны.
Известно, что Обама не собирается использовать свое шоу как инструмент для критики политического курса действующего президента США Дональда Трампа. В издании отметили, что экс-президент хотел бы посвятить свое шоу «вдохновляющим историям».