Արցախի նախագահը Վաշինգտոնում հանդիպել է ամերիկացի գիտնականների ու փորձագետների հետ
Մարտի 15-ին Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը Վաշինգտոնում այցելել է Ազգային շահերի կենտրոն, հանդիպում ունեցել ամերիկացի մի խումբ գիտնականների ու փորձագետների հետ եւ հանդես եկել ելույթով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 16, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ինչպես հաղորդում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝ նախագահ Սահակյանն անդրադարձել է Արցախում պետականաշինության գործընթացին, ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորմանը վերաբերող հարցերին:
Նախագահը կարեւոր եւ օգտակար է համարել նման հանդիպումներն ու քննարկումները, նշելով, որ դրանք հնարավորություն են տալիս անմիջականորեն ծանոթանալու իրավիճակին եւ չեզոքացնելու դրան խոչընդոտող կարծրատիպերը:
«Ուզում եմ ընդգծել, որ մենք շահագրգռված ենք կայուն կապ հաստատելու առաջատար գիտահետազոտական կենտրոնների հետ, մշտապես խորացնելու եւ ընդլայնելու այն, ինչը դիտարկում ենք որպես միջազգային միտումներն ավելի լավ ըմբռնելու եւ հասկանալու, ինչպես նաեւ մեր երկրում գիտավերլուծական միտքը զարգացնելու կարեւոր ուղղություններից»,- ընդգծել է իր ելույթում Նախագահ Սահակյանը:

Artsakh President visits Center for National Interest in Washington
On 15 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan visited in Washington the Center for the National Interest, met with a group of American scientists and experts, made there a speech.
STEPANAKERT, MARCH 16, ARTSAKHPRESS:As press service of the Presidential Office informed, President Sahakyan touched upon issues related to the state-building process in Artsakh, domestic and foreign policy, the Azerbaijani-Karabagh conflict settlement.
The President considered such meetings and discussions important and useful, pointing out that they enabled to gain first-hand information, neutralize stereotypes and prejudices.
“I would like to highlight that we were interested in establishing sustainable ties with leading research centers, deepen and expand them at a consistent basis, considering this among pivotal directions for better comprehension and understanding of global trends as well as developing analytical thought in our country”, underlined President Sahakyan in his speech.