Ռուսաստանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Լորի Բրիստոուն կանչվել է ՌԴ արտգործնախարարություն:
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Մարիա Զախարովան նախօրեին հայտարարել էր, որ պաշտոնական Լոնդոնի գործողությունների առնչությամբ պաշտոնական Մոսկվան հստակ որոշումներ է կայացրել, որոնք մոտ ապագայում կներկայացվեն բրիտանական կողմին:
Մարտի 14-ին Բրիտանիայի վարչապետ Թերեզա Մեյը հայտարարել է, որ Լոնդոնը որոշել է արտաքսել ռուս 23 դիվանագետների՝ կապված ռուս նախկին լրտես Սերգեյ Սկրիպալի եւ նրա դստեր թունավորման փաստի հետ: Բրիտանական վարչապետի խոսքով` Ռուսաստանը, ամենայն հավանականությամբ, ներգրավված է այդ միջադեպում:
Մոսկվան մերժում է իր դեմ ներկայացված մեղադրանքները եւ պնդում, որ բրիտանական կողմը դրանք հավաստող որեւէ ապացույց չի ներկայացրել:

Russia summons British ambassador as it readies to expel diplomats
Russia’s foreign ministry summoned Britain’s ambassador to the country, Laurie Bristow, for a meeting on Saturday, Russian news agencies reported, citing an unidentified ministry source.
STEPANAKERT, MARCH 17, ARTSAKHPRESS:Russia is expected to expel British diplomats in retaliation for Prime Minister Theresa May’s decision to kick out 23 Russians, as relations between the two countries crash to a post-Cold War low over an attack involving a military-grade nerve agent on English soil.
Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said on Friday Moscow had already decided on retaliatory measures, which she said Britain would be informed of in the near future.