Բակո Սահակյանն այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 18-ին այցելել է Վաշինգտոնի Սուրբ Մարիամ եւ Սուրբ Խաչ հայկական եկեղեցիներ, ներկա գտնվել այնտեղ մատուցված սուրբ պատարագներին, հանդիպում ունեցել ծխական խորհրդի եւ տեղի հայ համայնքի մի խումբ ներկայացուցիչների հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Ջերմ ու անմիջական մթնոլորտում արծարծվել են մեր հանրապետության զարգացմանը, Արցախ-Սփյուռք կապերին եւ մի շարք այլ ոլորտների առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է վաշինգտոնահայ համայնքի դերն ու նշանակությունը Սփյուռքում՝ երախտագիտություն հայտնելով Արցախին մշտապես սատարելու համար:

Бако Саакян посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне
18 марта Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил армянские церкви Святой Марии и Святого Креста в Вашингтоне, присутствовал на Святой литургии, встретился с группой представителей приходского совета и местной армянской общины.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 марта, АРЦАХПРЕСС - Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата Президента Республики Арцах.
В теплой и непосредственной атмосфере были затронуты вопросы, касающиеся развития республики, связей между Арцахом и Диаспорой и ряда других сфер.
Президент Саакян отметил важную роль и значение армянской общины Вашингтона в Диаспоре, выразив признательность за постоянное содействие Арцаху.