Բակո Սահակյանը հանդիպել է լիբանանահայ գործարարների հետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մարտի 21-ին Բեյրութում մասնակցել է ԱՌԻ կազմակերպության նախաձեռնությամբ տեղի ունեցած լիբանանահայ գործարար շրջանակների հետ հանդիպմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են Արցախում տարբեր ծրագրերի իրականացմանն առնչվող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը Արցախի Հանրապետության զարգացման գործում ունեցած ավանդի համար «Վաչագան Բարեպաշտ» մեդալ է հանձնել ԱՌԻ կազմակերպությանն:
Նախագահը նշել է մեր երկրի զարգացման գործում լիբանանահայ գործարար ներուժի ներգրավվածության պահանջված լինելը` համոզմունք հայտնելով, որ այն հետեւողականորեն կընդլայնվի:

President of Artsakh meets with Lebanese Armenian business community in Beirut
On 21 March Artsakh Republic President Bako Sahakyan partook in Beirut at the meeting with the Lebanese Armenian business community initiated by the Artsakh Roots Investment (ARI) organization, Presidential Office informed Artsakhpress.
STEPANAKERT, MARCH 22, ARTSAKHPRESS:The meeting addressed issues related to the realization of diverse programs in Artsakh.
President Sahakyan presented the “Vachagan Barepasht” medal to the ARI organization for its contribution in the development of the Artsakh Republic.
The Head of the State underlined the demand for engaging the Lebanese Armenian entrepreneurial potential in the development of Artsakh, expressing confidence that such involvement would be enlarged on a consistent basis.