Ականի պայթյունից վիրավորված քաղաքացիների վիրահատություններն ավարտվել են. գլխավոր բժիշկ
Մարտակերտի շրջանի Նոր Ղազանչի գյուղի տարածքում այսօր՝ մարտի 29-ին, տեղի ունեցած ականի պայթյունից վիրավորված երկու քաղաքացիներին Ստեփանակերտի Հանրապետական բժշկական կենտրոնում վիրահատել են:
Ականի պայթյունից  վիրավորված քաղաքացիների վիրահատություններն  ավարտվել են. գլխավոր բժիշկ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, մարտի 28, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում բժշկական կենտրոնի տնօրեն Արմեն Խաչատրյանն ասել է, որ երկու հիվանդների վիրահատություններն արդեն ավարտված են:
«Նրանցից մեկի՝ 1974 թվականին ծնված Արամ Մկրտչյանի մոտ առկա էին ներքին արյունահոսություն, փայծաղի պատռվածք: Վիրահատությունից հետո նրա վիճակը գնահատվում է կայուն ծանր: Իսկ 1987 թվականին ծնված Գարիկ Ղահիրյանի երկու վերջույթներն էլ անդամահատվել են. վիճակը ծանր է»,- տեղեկացրել է Ա. Խաչատրյանը:
Նշենք, որ դժբախտ պատահարի հետևանքով երեք հոգի մահացել են: Նրանք «The HALO Trust» ականազերծող կազմակերպության աշխատակիցներ էին:

Главный врач: Операция пострадавших при взрыве мины граждан завершена
Сегодня, 29 марта, в результате взрыва мины в деревне Нор-Газанчи в Мартакертском районе, было ранено два гражданина, которых прооперировали в Республиканском медицинском центре в г. Степанакерт.
СТЕПАНАКЕРТ, 29 марта, АРЦАХПРЕСС – В интервью корреспонденту «АРЦАХПРЕСС» заявил директор Медицинского центра Армен Хачатрян, что операции двух пациентов уже завершены.
«У одного из них, Арама Мкртчяна, 1974 года рождения было внутреннее кровоизлияние и разрыв селезенки. После операции его состояние оценивается как тяжелое. А вот  Гарик Гахирян, 1987 года рождения, получил ранения в области нижних конечностей, они ампутированы. Его состояние оценивается как тяжелое», - сказал А. Хачатрян.
Следует отметить, что три человека погибли в результате несчастного случая. Они были сотрудниками организации по разминированию HALO Trust.