«Զվարթնոց» օդանավակայանում ցուցադրվում է Արցախի զբոսաշրջային ռեսուրսները ներկայացնող տեսահոլովակ
ԱՀ մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության (ՄԵՀԶ) նախարարության և ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության զբոսաշրջության պետական կոմիտեի միջև ձեռք բերված համագործակցության շրջանակներում Արցախի զբոսաշրջային ռեսուրսները ներկայացնող տեսահոլովակն արդեն մշտական հիմունքներով ցուցադրվում է Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում։
«Զվարթնոց»   օդանավակայանում   ցուցադրվում  է  Արցախի զբոսաշրջային ռեսուրսները ներկայացնող տեսահոլովակ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, ապրիլի 13, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս  մասին  «Արցախպրես»-ի  թղթակցի  հետ  զրույցում  ասել  է  ԱՀ ՄԵՀԶ  նախարարության զբոսաշրջության վարչության պետ Արտակ Գրիգորյանը:
Նրա  խոսքով՝  իրականացվող ծրագրի նպատակը Հայաստան այցելող զբոսաշրջիկների մոտ Արցախի մասին իրազեկվածության մակարդակի բարձրացումն է։
Մեր  զրուցակիցը նշել  է   նաև, որ   տեսահոլովակի ցուցադրության կազմակերպումն Արցախի զբոսաշրջային մարքեթինգային պլանի՝ Հայաստանի Հանրապետությունում իրականացվող միջոցառումների մաս է կազմում։

В аэропорту «Звартноц» представлен видеоролик туристических мест Арцаха
В рамках сотрудничества между Министерством культуры, по делам молодежи и туризма Республики Арцах и Государственным комитетом по туризму Министерства экономического развития и инвестиций Республики Армения видеоролик туристических мест Арцаха транслируется на постоянной основе в международном аэропорту «Звартноц» в Ереване.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 апреля, АРЦАХПРЕСС – Об этом в беседе с корреспондентом «АРЦАХПРЕСС» сообщил руководитель отдела туризма Министерства по делам молодежи, культуры и туризма Республики Арцах Артак Григорян.
По его словам, целью осуществления программы является повышение осведомленности об Арцахе среди туристов, посещающих Армению.
Наш собеседник также отметил, что организация показа видеоролика является частью маркетингового плана туризма в Арцахе, который реализуется в Республике Армения.